Yerel
Giriş Tarihi : 12-11-2022 12:52

Arhavi TSO’da Seçim Heyecanı Başladı

Arhavi TSO’da Seçim Heyecanı Başladı

Ticaret ve Sanayi Odasında seçim heyecanı başlıyor. Arhavi Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri 13 Kasım Pazar günü 09:00 - 17:00 saatleri arasında gerçekleşecek.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atıf Kesim, seçim süreci ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Arhavi Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği katkılarıyla ilçemize proje kapsamında Anaokulu kazandırmış bulunmaktayız. İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bu kapsamda 5.000.000,00 ödeme yapılmıştır.

Bu kapsamda belediyeden proje ruhsat onayı çıkmış olup Halk Eğitim Binasının yanındaki arsaya yapımına Kasım ayı sonu itibariyle başlanacağının bilgisini paylaşmaktan gurur duyuyorum ilçemize hayırlı olsun.

Bilindiği üzere görev sürem boyunca maaş ve huzur hakkı almadım. Ticaret odamızın bir yıllık temsil, konaklama gider bedeli 100,000 TL harcama yetkisi varken, çok yoğun bir dönemde olmasına rağmen (OSB çalışmaları için Ankara seyahat ve konaklamaları)yıllık ortalama 5.500 TL gibi çok düşük bir miktarda harcama yaptık.

Toplanan üye aidalarının Organizeye katkı payı olarak ödenmesini sağlamış olup borçsuz bir oda olarak çalışmasının yanı sıra şuanda da odamızın hesabında 500.000 tl’ye yakın bir bedel bulunmaktadır.

Hepimizin dört gözle beklediği Organize Sanayi Bölgesi yatırımı için durmaksızın çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu süreçte ilk adımı 2016 yılında atmış bulunmaktayız. Şimdilerde ise Ekim ayı itibariyle onaylanan 87 milyon 300 bin TL'lik son ödeneğin de gelmesiyle 2022 yılı itibariyle 130 milyon TL ile OSB ödeneğinin tamamı Arhavi OSB hesabına geçmiştir. Bu ödenek ile arsa sahiplerine devlet tarafından belirlenen bedel ödenip 2023 ilk çeyrek itibariyle yatırımcılara OSB içerisindeki arsalarını tahsis etmiş olacağız.

Hayatını Arhavi'nin gelişmesine, bir adım öteye taşımaya adamış biri olarak, şahsi emellerim için değil, siz kıymetli hemşerilerime daha yaşanabilir bir Arhavi için mücadeleme devam edeceğime dair sözümü tutmaktan onur duyacağım.

Faaliyet gösterdiğimiz alanda toplumumuza değer yaratan bir grup olarak varlığımızı devam ettireceğiz. En sağlam, en güvenilir kadroyla başarıyı istikrarlı bir hale getirip, kararlılığımızı tecrübemizin getirdiği dinamik yaklaşımla sürdüreceğiz. Güvenilir olmanın vazgeçilmez hedefimiz olduğunu, bu doğrultuda ahlaklı ve dürüst çalışma ilkelerimize uymanın gerekli olduğunu tüm hemşerilerimize yine göstereceğiz.

Bölgemize değer katmak; bütün üyelerimizle hep beraber akıl ve menfaat birliği oluşturmak en temel hedefimizdir. Motivasyonumuzu, bölgemiz ekonomisine sağladığımız katkıyı arttırmaktan ve daha çok değer katma bilincinden alıyoruz. Kıymetli oda üyelerimizle daha güçlü bir dayanışma içinde olacağız ve değerli hemşerilerimize karşı olan sorumluluklarımızı yerine getireceğiz. Faaliyet alanlarımızda daha katılımcı, gelişmeye açık ve sürdürülebilir projelerimizle önemli adımlar atmaya devam edeceğiz. Sadece bize oy verenlerin değil, çözüm için tüm hemşerilerimizin dertlerinin odağında olacağıma dair sözüm sözdür.

Durmadan, yorulmadan ben ve ekibim tüm enerjimizle çalışacağız. Desteğinizle birlikte daha güzel bir Arhavi için, makam sahibi olarak değil Arhavi'nin evladı bir hemşeriniz olarak kalbimin daima sizinle çarpacağını bilmenizi isterim.Koltuklar gelip geçicidir, kalıcı olan gönüllere taht kurabilmektir. Bu doğrultuda çalışmaya devam edeceğime dair sizlere sözüm sözdür."

Artvin'de HaberArtvin'de Haber