YEREL
Giriş Tarihi : 23-05-2022 11:38   Güncelleme : 23-05-2022 11:38

Arhavi OSB’nin Kamulaştırılması Talebi

Arhavi OSB’nin Kamulaştırılması Talebi

Rize-Artvin Havalimanı açılışında konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan Arhavi Organize Sanayi Bölgesi’nin kamulaştırılma çalışmalarına dair de açıklamalarda bulunarak talimat verdiğini ifade etti.

14 Mayıs Cumartesi günü Rize-Artvin Havalimanının açılışını gerçekleştiren ve bölge hakkında birçok açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaş çay alım tabam ücretini açıklamıştı. CB Erdoğan’ın bölgeyle ilgili bir diğer açıklaması da Arhavi Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili oldu.

Arhavi Organize Sanayi Bölgesi’nin kamulaştırılma çalışmalarının da tamamlanması için talimat verdiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu vesile ile Artvin Arhavili vatandaşlarıma uzun süredir bekledikleri organize sanayi bölgesi alanının kamulaştırılmasıyla ilgili bir müjde vermek istiyorum. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'mız ile diğer kurumlarımıza Arhavi Organize Sanayi Bölgesi’nin kamulaştırılması çalışmalarının süratle tamamlanması talimatını verdim. Artvinli yatırımcılarımızın altyapı ve üstyapı tesislerinin inşasıyla birlikte bu organize sanayi bölgemizi hızla ayağa kaldırarak bölgemizin en önemli üretim merkezlerinden biri haline getireceklerine inanıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarını, “Bu duygularla bir kez daha Rize-Artvin Havalimanı'mızın şehirlerimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu havalimanımızın ülkemize kazandırılmasında emeği geçen başta ulaştırma bakanıma, ekibine, mimar, mühendis, işçilerimize, yüklenici firmalarımıza huzurlarınızda özellikle teşekkür ediyorum. Havalimanımızın açılış sevincini bizlerle paylaşan değerli Aliyev kardeşime tekrar şükranlarımı sunuyorum” ifadeleriyle sonlandırdı.

Öte yandan Ak Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik de yaptığı açıklamasında “Arhavi’yi şaha kaldıracak proje olan Organize Sanayi için başta Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen Artvin Milletvekilimiz Sayın Ertunç Erkan Balta Beye,Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil KışlaBeye teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Dilan Şahinbaş