Yerel
Giriş Tarihi : 24-08-2022 11:42

Arhavi Emin Ellerde

Arhavi Emin Ellerde

Arhavi Belediyesi bir duyuru yayınlayarak daha önce Belediye hesaplarında çıkan usulsüzlüklerin tespit edilmesi üzerine gelişen süreci kamuoyuyla paylaştı.

Yapılan duyuruda şu ifadeler yer aldı:

“Arhavi Belediyesi hesaplarında bazı usulsüzlüklerin tespit edilmesi üzerine;

22 Temmuz 2022 tarihinde Arhavi Belediye Başkanımız tarafından Arhavi Cumhuriyet Başsavcılığına verilen şikayet dilekçesine bağlı olarak Arhavi Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili soruşturma başlatmış olup, Savcılığımızca gerekli denetim ve araştırmalar yapılmaktadır.

Arhavi Belediyesi meclisi denetim kurulu tarafından ise kurum içi araştırma ve soruşturmalarına devam edilmektedir.

Yine ilaveten Belediye Başkanımız tarafından 11.08.2022 tarihinde Sayıştay Başkanlığına, kurumumuza Sayıştay Müfettişi gönderilmesi talebinde bulunulmuştur.  

Çok değerli Arhavi halkı; bilinmesi gerekir ki konuyla ilgili usulsüzlüğü tespit eden Arhavi Belediye Başkanımızdır. Bu bağlamda bilinmelidir ki Arhavi Belediyesi ve Arhavi’miz emin ellerdedir.

Yargıya aksetmiş olan bir dosya hakkında araştırmanın ve denetimin sağlıklı yapılabilmesi için yanlış, maksatlı ve eksik bilgilerden kamuoyunun uzak durması bu süreçte çok önemli olacaktır.

Konuyla alakalı olarak sosyal medyada ve dedikodu mahiyetinde ki sokak söylemlerine itibar etmemenizi rica eder, bu tür kötü niyetli söylemleri çıkaranlar hakkında gerekli hukuksal süreci başlattığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Arhavi Belediyesi

Artvin'de HaberArtvin'de Haber