YEREL
Giriş Tarihi : 31-07-2021 09:48   Güncelleme : 31-07-2021 09:48

ARHAVİ AYAĞA KALKTI

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, ilçede meydana gelen sel felaketi hakkında bugüne kadar yapılan ve yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek açıklamalarda bulundu.

ARHAVİ AYAĞA KALKTI

Kurdoğlu, 22 Temmuz tarihinde gerçekleşen sel felaketinin ardından ilçede yapılan ve yapımı devam eden çalışmaları değerlendirerek, destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

Bir hafta önce meydana gelen sel felaketi sonrası tüm kurul ve kuruluşların Arhavi’ye akın ettiğini belirten Kurdoğlu, “Destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Belediye ekiplerimiz, Büyükşehir Belediyelerimiz, İl belediyelerimiz, ilçe belediyelerimizin tümü Arhavi’ye geldiler, bu felaketi bizlerle beraber yaşadılar. Yaraları sarmak babında bizlere destek verdiler” dedi.

İlçenin Boğaziçi Mahallesinin, sel felaketine maruz kalan en büyük mahallesi olduğunu, yaklaşık 5 bin vatandaşın yaşadığı ve 300 konutun su altında kaldığı bölgede Perşembe günü itibariyle ana caddelerde temizleme işlemlerinin hemen hemen bitmek üzere olduğunu açıklayan Kurdoğlu, “Temizleme çalışmalarının ardından durum tespiti yapacağız, hasar tespitimizi yapacağız, yapacağımız işleri planlayacağız ve belediye olarak yapmamız gereken işleri şapkamızı önümüze koyup değerlendireceğiz. Kısmet olursa da yine el birliği ve iş birliği içerisinde bunların üstesinden geleceğiz. Şu an şehrimizin her kesimine su veriyoruz” diyerek sel felaketinin gerçekleşmesinden sonra, ilk 36 saatte su kesintisi olduğunu, 36 saat sonra tüm kesimlerin su aldığını belirtti.

Kurdoğlu açıklamasını, “İller Bankası’na, Karayolları ve Devlet Su İşleri yetkililerine, Jandarmamıza, polisimize herkese şükran borçluyum. Belediyeler ile devlet bir araya geldi, el ele verdi ve 1 hafta içerisinde Arhavi’yi ayağa kaldırdık. Allah bir daha böyle afet ve afatlar yaşatmasın. Bize destek veren, emek veren tüm işçi kardeşlerime tüm yetkililere tüm kamu kurum ve kuruluşlarına Büyükşehir Belediyelerine, İl belediyelerine, İlçe Belediyelerine hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullanarak sonlandırdı.

DİLAN ŞAHİNBAŞ