YEREL
Giriş Tarihi : 05-05-2022 00:41   Güncelleme : 05-05-2022 00:41

Ardanuç ormanları yok ediliyor

Ardanuç ormanları yok ediliyor

Tüm Emekliler Sendikası Ardanuç Şubesi il merkezinde gerçekleştirilen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Mitingine katılım gösterdi. Sendikanın hazırladığı basın açıklaması miting sunucusu Nurcan Ay Katırcı tarafından okundu.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Atapark’tan toplanılarak Halitpaşa Meydanında gerçekleştirilen mitinge katılan Tüm Emekliler Sendikası Artvin Şubesi tarafından hazırlana basın açıklamasında Ardanuç’ta gerçekleştirilen orman katliamlarına dikkat çekildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Biz emekliler için yaşam çok zordu, şimdi ise daha da zorlaştı. Yağmur gibi peş peşe gelen zamlar, emeklilerin normal yaşamsal faaliyetlerini sürdürmesini imkansızlaştırdı.

Emeklilerin insanca, en azından sürdürülebilir yaşama tutunabilmesinin tek yolu acilen; elektrik ve doğalgaza, akaryakıttan en temel gıda ürünlerine yapılan zamların derhal geri alınmasıyla mümkündür.

Biz Ardanuç Emekli Sen üyeleri olarak ekonomik zorluklarla boğuşurken bir yandan da ormanlarımızın talan edilmesini, orman katliamını yaşıyoruz.

Yüz binlerce metreküp ağacın denetimsiz bir şekilde yok edildiği, orman ekosisteminin onarılmaz tahribata uğratıldığı günleri yaşamaktayız. İmha edildiği için ölüme terk edildiğini gözlemlemekteyiz.

Böylesine hayati önem taşıyan ekolojik sorunları da 1 Mayıs alanlarından Artvin halkıyla paylaşmak istedik. İstedik ki bizlerin yapacağı eylem ve aktivitelere de doğa savunucu dostların Ardanuç ormanlarının bu son çığlıklarına kulak versin, biz yalnız olmadığımızı hissedelim. Herkesi saygı ve sevgi ile selamlıyoruz. Güzel günler ümidiyle…

Birlikte olursak güçlüyüz. Direne direne kazanacağız. Yaşasın 1 Mayıs! Yaşasın enternasyonalist dayanışma!”

Dilan Şahinbaş