YEREL
Giriş Tarihi : 06-09-2021 10:54   Güncelleme : 06-09-2021 10:56

ARDANUÇ KAYMAKAMI GÖREVE BAŞLADI

Cumhurbaşkanlığı Mülki İdare Atama Kararnamesi ile Artvin Vali Yardımcılığı görevinden Ardanuç Kaymakamlığına atanan Ahmet Salih Poçanoğlu yeni görevine başladı.

ARDANUÇ KAYMAKAMI GÖREVE BAŞLADI

Artvin’e ve Ardanuç’a yabancı olmamanın avantajını yaşadığını dile getiren Poçanoğlu, “coğrafyayı bildiğim için acaba nasıl bir yer ile karşılaşacağım sorusundan ziyade içimde mutluluk vardı. Ardanuç halkına hizmet edebilmek için var gücümle çalışacağım” dedi.

Artvin’de 1 yıl vali yardımcılığı görevinde hizmet veren Ahmet Salih Poçanoğlu, ili bu sebeple de ilçeyi biliyor olmanın verdiği bir rahatlık olduğunu vurgulayarak Ardanuç’a atanma haberini aldığında hissettiği duyguları şu ifadelerle aktardı: “Ardanuç’a atamam açıklanınca Artvin’e yabancı olmadığım için bunun bir rahatlığı vardı. Öncesinde Artvin’de 1 yıl il vali yardımcılığı görevini ifa etmekteydim bu noktada da pek çok ilçeyi tanıma fırsatım olmuştu bu anlamda Ardanuç’u daha öncesinde de ziyaret etme şansım olmuştu. Atama haberini alınca Artvin halkını Ardanuç insanını tanıdığım için içimde bir rahatlık oldu. Çünkü atamalardan sonra gideceğimiz yeri bilmediğimiz için aklımızda acaba nasıl bir yer ne ile karşılaşacağız, yurdumuzun hangi güzel köşesinde neler göreceğiz şeklinde kafamızda soru işaretleri olurdu. Ben burayı bildiğim için aklımda o soru işaretlerinden ziyade içimde bir mutluluk vardı. Buraya geldiğimde çok fazla yadırgamadım garipsemedim aksine mutlu oldum.”

“Bu Bölgeye Ayrılan Alt Yapı Bütçesi Birçok İlden Daha Fazla”

Artvin’in özelde de Ardanuç’un coğrafyasının zor olduğunu bunun da getirilen hizmetlerin kısa vadede sonuç verememesine neden olduğunu aktaran Kaymakam Poçanoğlu, “Artvin’de hem özel idare hem köylere hizmet götürme idaresi noktasındaki yatırımlar Türkiye ortalamasının çok çok üzerinde. Tatbiki bu verilen hizmetlerin buradaki sorunları kısa vadede çözdüğü anlamına gelmez ama bu şuna dalalet eder eldeki imkanlar kaynaklar ve bu çalışma azmi doğrultusunda vatandaşların beklediği konfora beklenenden daha kısa sürede ulaşabileceğinin göstergeleridir. Çünkü bakıldığı zaman genel idareden alt yapı noktasında Artvin’e ayrılan bütçe birçok ilden daha fazla. Şu da var burası coğrafyası zor bir bölge yapılan işlerin maliyeti fazla o yüzden bazı işler hemen yapılamayabiliyor fakat hizmet noktasında hem Artvin’in hem Ardanuç’un iyi noktada olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“Ardanuç Genç Nüfus Göçü Veriyor”

Ardanuç’un en büyük probleminin büyük şehirlere genç nüfus göçü vermesi olduğunu dile getiren Poçanoğlu, “Türkiye’nin pek çok ilçesinde olduğu gibi burada da genç nüfusun göç etme durumu var. Daha büyük şehirlere iş imkânının fazla olduğu yerlere Artvin genelinde özellikle Bursa ve İstanbul tercih ediliyor o bölgelere pek çok göç verilmiş. Bu Ardanuç için nüfus hareketliliğinde duraksamaya neden olmuş. Öte yandan da bazı işlerin de yavaşlamasına esnafın durgunlaşmasına, ilçedeki özel sektör işlerinin daha az yapılabilmesine sebep olmuş. Köylerimizin bazı muhtarlarıyla birebir görüşmelerimiz oldu köyler hakkında da bilgi verdiler. Köylerimizde evlerimiz kimsesiz kalmış nüfus olmadığı için okullar kapanma durumunda kalmış. Ardanuç’un en büyük problemini büyük şehirlere göç vermesi olarak görüyorum” şeklinde konuştu.

“Ardanuç Halkına Faydalı Olmak İçin Var Gücümle Çalışacağım”

Ardanuç halkına hizmet için var gücüyle çalışacağını ve insanlarını daima kucaklayacağını belirten Kaymakam Poçanoğlu, “Artvin’in en güzel ilçelerinden olan Ardanuç’tayım. Tabiri caizse çiçeği burnunda kaymakamım bu noktada dükkanlarında, parklarda, bahçelerde oturan emekli amcalarımızla, teyzelerimizle hepsiyle ayrı ayrı gönül bağı kurmak isterim. Kapımız hepsine açık bizler hepsiyle konuşup görüşüp hemhal olup dertlerini dinleyip onlara çözüm bulmak isteriz. Ardanuç benim için güzel görev yeri oldu. İnşallah bende onlara faydalı olmak için var gücümle çalışacağım. Tüm Ardanuç halkını saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

Ardanuç Kaymakamı Ahmet Salih Poçanoğlu Kimdir:

“31.03.1991 Konya doğumlu olan Ahmet Salih Poçanoğlu, ilk ve orta öğretimini Konya’da tamamladı. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamlayan Salih Poçanoğlu, mesleğe Amasya Hamamözü Kaymakam Vekilliği ile başladı sonrasında Kütahya Domaniç kaymakamlığına atandı. 1 yıl Artvin vali yardımcılığı görevini yerine getiren Poçanoğlu, Cumhurbaşkanlığı Mülki İdare Atama Kararnamesi ile Ardanuç Kaymakamlığına atandı. Evli olan Kaymakam Poçanoğlu iyi derecede İngilizce biliyor.”

HATİCE DİLER