YEREL
Giriş Tarihi : 23-11-2021 14:33   Güncelleme : 23-11-2021 14:33

ARA TATİL SONRASI YENİDEN OKULLARDAYIZ

ARA TATİL SONRASI YENİDEN OKULLARDAYIZ

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar 22.11.2021 Pazartesi günü Karadeniz Bakır İlkokulu, Şehit Erol İnce İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit Ömer Zeki Varan Anaokulunu ziyaret etti.

15-19 Kasım 2021 tarihli ara tatil sonrası öğretmen ve öğrenciler ile okullarında bir araya gelen Acar, birinci dönemin ikinci yarısının tüm öğretmen ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi. Ziyaretlerinde öğretmenler ile kısa toplantılar yapan Acar, okul öncesinin önemine değinerek ilde okul öncesinde okullaşmanın artırılacağını ve bunun için çalışmaların başlatıldığını belirtti.

Öğrenciler ile de sınıflarında bir süre sohbet eden Acar, ara tatil sonrası başlayan ikinci yarının ilk yarı olduğu gibi sağlıklı ve sorunsuz geçmesi dileklerinde bulundu. Bu sebeple yüz yüze eğitimin devamı için öğrenciler salgın kurallarına uymalarını isteyen Acar, okullarda yüz yüze eğitimin devam etmesinin önemine değindi.

Öğrencilerden öncelikle iyi insan ve iyi vatandaş olmalarını beklediklerini belirten Acar, hedeflerine ulaşmak için öğrencilerin kendilerine güvenmeleri ve çalışmaya devam etmeleri tavsiyelerinde bulundu.

Öğretmen ve öğrenciler ile sohbetin ardından okullarda incelemelerde bulunan Acar, okulların birimleri hakkında eğitim yöneticilerden bilgiler alarak ziyaretlerini sonlandırdı.