YEREL
Giriş Tarihi : 18-03-2021 13:26   Güncelleme : 18-03-2021 13:35

Antrenmanlara son sürat devam

17 Nisan’ da başlayacak olan bölgesel amatör ligde mücadele edecek olan Artvin Çoruhspor hazırlıklarına bugün yapmış olduğu çift kale maçla devam etti.

Antrenmanlara son sürat devam

Tam kadro yapılan antrenmanda önce 5 e 2 top kapma antrenmanı yapıldıktan sonra çift kale maç yapıldı.

Artvin Çoruhspor teknik direktörü Ogün Kutlu 17 Nisan’da başlayacak olan ligi değerlendirirken takımın fizik gücü ve kapasitesiyle ilgili bilgiler verdi. Pandemi nedeniyle yaklaşık 1 yıl gibi bir süre futboldan uzak kalan futbolcuların fizik gücünün henüz çok yeterli olmadığını ancak başlayacak olan lig maratonuna hazırlamak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Normal şartlarda lige hazırlanmak için yeterli bir süre olduğu söyleyen Kutlu, pandemi sürecinde futboldan uzak kalındığı için sürenin yeterli olmadığını söylerken hiçbir bahaneye de sığınmayacaklarını 1 aylık süreyi iyi kullanıp bir şekilde hazır olacaklarını belirtti. Takımın şuan fizik olarak eksik olduğunu bununda gayet normal olduğunu söyleyen Kutlu, bu eksikliği giderebilmek için her gün antrenman yaptıklarını söyledi.

265 takımın 3. Lig için mücadele ettiğini dile getiren Kutlu, Çoruhspor’ un bölgesel amatör ligde ilk senesi olduğunun altını çizerek bu senenin tecrübe kazanma senesi olarak değerlendirip yola öyle devam edilmesinin daha sağlıklı olduğunu ifade etti. 3. Ligi hedeflemek şuan için iyimserlik olacağını gerçekleri görerek mücadele etmenin akılcı olmanın herkes için daha faydalı olacağını belirtti. Ancak futbolda her şeyin olabileceğini bu sebeple her ne olursa olsun mücadeleden vazgeçmeyeceklerini söyledi. Çoruhspor’ un zamana ve oyuncuya ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

Pandemi sebebiyle şehrin insanının olumlu olumsuz bir desteğini göremediklerini söyleyen Kutlu, şuan insanların takımın yaptıklarından habersiz olduğunu söyledi. Maçlar başlayınca şehrin desteğini daha iyi göreceklerini sözlerine ekledi. Maddi desteğin ise yöneticilerin daha iyi bileceğini ifade etti. Takımla şehrin iletişiminin eksik olmasının yıllardır Artvin’ in profesyonel ligde takımı olmamasına bağlayan Kutlu, bu bağı profesyonel lige çıkararak oluşturabileceklerini söyledi.

Çoruhspor kulübü kurulduğundan beri bu formayı iyi giyen Burak Kurt ve 4 senedir Çoruhspor forması giyen Abdullah Güven açıklamalarda bulundu. Burak Kurt yaptığı açıklamalarda şunlardan bahsetti; “Çoruhspor kulübü kurulduğundan beri bu formayı giyiyorum. Çoruhspor2 u bu seviye getirebilmek için yönetim olarak futbolcular olarak çok çabaladık. Ve bölgesel amatör lige çıkmasını sağladık. Takımın önce bu ligde kalıcı olmasını daha sonra da profesyonel lige çıkmasını hedefliyoruz. Çünkü ben 26 yaşındayım ve profesyonellik hedefim var ve bunu kendi şehrimin takımıyla başarmak istiyorum. Pandemi sürecinde bireysel ve takım olarak etkilendik. Bende ağır bir sakatlık yaşadım. Ama çok şükür bunu atlattım çok şükür sağlıklı durumdayım. 17 Nisan’da başlayacak olan sezona hazırlanıyoruz. Ama süremiz biraz kısıtlı 1 aylık bir süre kaldı. 10 gündür de hazırlıklara başladık. Kalan 1 aylık süre içinde en iyi şekilde hazırlanıp Artvin’ i en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz” dedi.

4 yıldır Çoruhspor forması giyen Abdullah Güven ise şunları söyledi; ” Pandemi sürecinde futboldan uzak kaldık bireysel çalışsak da bu çalışmaların çok yeterli olmadı. Yine de Çoruhspor için çok emek çok mücadele verdik. Ve bu emeğimizin karşılığını almak istiyoruz. Profesyonel lige çıkmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bu süreçte herkesin desteğini bekliyoruz” dedi

Çoruhspor teknik direktörü Ogün Kutlu 17 Nisan’ da başlayacak olan ligden önce 2 veya 3 tane hazırlık maçı yapmak istediklerini ifade etti.