Yerel
Giriş Tarihi : 02-09-2022 15:17

Anadolu Basını, Avrupa ve Balkan Medyası Tekirdağ’da buluşuyor

Anadolu Basını, Avrupa ve Balkan Medyası Tekirdağ’da buluşuyor

AFGAD Üyeleri TGF Buluşmasına Gitti

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) 67. Başkanlar Konseyi Tekirdağ toplantısı için Anadolu Basını, Avrupa ve Balkan Medyası bir araya geliyor.

2-4 Eylül tarihleri arasında Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve Batı Trakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Necmi Işıksal’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 67. Başkanlar Konseyine Artvin Faal Gazeteciler Derneği (AFGAD) Yönetim Kurulu Üyeleri, AFGAD Onursal Başkanı Turan Şentürk, AFGAD Genel Sekreteri Sami Özçelik ve Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Aydın da katılım gösterecek.

AFGAD Başkanı Yaşar Kars, mazereti nedeniyle katılamadığı toplantı ile ilgili yaptığı değerlendirmede “Tekirdağ’da yapılacak olan Türkiye gazeteciler federasyonu 67. başkanlık konseyi toplantısına dernek olarak katılıyoruz. Ben, mazeretim nedeniyle katılamıyorum. Yönetim kurulunda yaptığımız değerlendirmede gidebilecek arkadaşlarımızı görevlendirdik. Türkiye’de basının sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulacağı toplantının faydalı olacağına inanıyor, Federasyon Başkanımız Sayın Yılmaz Karaca nezdinde Türkiye’nin çeşitli illerinden katılım gösteren tüm dernek başkan ve temsilcilerine saygı sevgi ve selamlarımı gönderiyorum”dedi.

Toplantıya katılmak için yola çıkan AFGAD onursal Başkanı Turan Şentürk,

“AFGAD, 2012 yılında kurulmuş bir dernektir. TGF’ye üyedir. İmkanlarımız ölçüsünde toplantılara katılmaya gayret ediyoruz. Tekirdağ’da yapılacak toplantıda Artvin’i temsil edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve Batı Trakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Necmi Işıksal’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek, TBMM Başkanı Prof.Dr. Mustafa Şentop’un telekonferans yöntemiyle, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak ve çok sayıda siyasi parti temsilcisinin katılacağı toplantıya Anadolu Gazetecileri ile Avrupa’dan, Balkanlar’dan olmak üzere 150 civarında gazeteci katılacak.

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca yaptığı açıklamada; "Anadolu Basınının son durumu ve çözüm önerilerini içeren bir başlık altında TGF’nin 67.Başkanlar Konseyi Toplantısını Batı Trakya Gazeteciler Cemiyetinin ev sahipliğinde 2-4 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirileceğiz. Anadolu basınının bugün içinde bulunduğu zor durumları ve sebepleri ile birlikte çözüm önerilerini tartışacağımız bu toplantıda biz gazetecilerin yapması gerekenler, siyasi iradenin bizler hakkındaki yaklaşımlarını ve sundukları çözüm önerilerini Anadolu, Balkanlar ve Avrupa’dan gelen meslektaşlarımızla birlikte değerlendireceğiz. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşulların altında zor şartlarda yayın yapan yayın organlarımızın yaşaması için bağlı olduğumuz kurumlara bir kez daha destek çağrısında bulunacağız" dedi.

Dilan Şahinbaş

AdminAdmin