Yerel
Giriş Tarihi : 09-01-2023 12:35

Alkan Gazeteciler Gününü Kutladı

Alkan Gazeteciler Gününü Kutladı

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan bir mesaj yayınladı.

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm meslektaşlarının bu önemli gününü kutladı.

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu adına yayınladığı mesajda, ilimizde de faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, radyo ve televizyonlarımız ve ulusal ajanslarımızın temsilcileri sadece ilçemize değil, internet aracılığı ile tüm dünya ya ulaşan güçlü basınımız tüm hemşerilerimizin ve Artvin halkı için gurur kaynağı olduğunu söyledi.

AGC Başkanı Alkan mesajında; “Yeri geldiğinde fiziksel ve duygusal olarak çok zor şartlarda çalışmak zorunda kalan basın mensuplarının yaptıkları işten beklediği tek kazancın maddiyat olmadığı, sadece hayatını geçindirmek ya da daha çok kazanmak olmadığı,  yapılan için manevi boyutlarının da bulunduğu, her ortamda canı pahasına verilen uğraştan bellidir.  En doğru haberi halka ulaştırmak için verilen emek ve çaba, paylaşılan fikirler ve duygular ile mesai saatlerinin pek de söz konusu olmadığı bu meslekte kazanılan manevi zenginliğin, ne kadar çok insana ulaşılırsa o oranda arttığına inanıyorum. Herkesi daha çok gazete daha çok dergi okumaya, okurken de edinilen bilgiler kadar o bilgilerin bize nasıl ulaştığını bir kez düşünmeye davet ediyorum.

Çağımızın en dinamik mesleklerinden biri olan ve zamanla yarışan basınımızın, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir görevi vardır. İlimizde de bu önemli göreve katkıda bulunan, yerel ve ulusal basının temsilcileri olan değerli basın mensuplarımız, yurttaşlarımızın gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla yerine getirmektedir ve getirmeye devam edecektir. İlimizde de faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, radyo ve televizyonlarımız ve ulusal ajanslarımızın temsilcileri sadece ilçemize değil, internet aracılığı ile tüm dünya ya ulaşan güçlü basınımız tüm hemşerilerimizin ve Artvin halkı için gurur kaynağıdır.

Dünya ile paylaştığımız bu zenginlik Artvin’imiz için büyük bir avantaj ve kazanımdır. Gazetecilere ekonomik ve sosyal imkânlar sağlayan ve 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 sayılı yasanın kabulü nedeniyle ilan edilen Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarken, görevi başında hayatlarını kaybeden basın şehitlerine bir kez daha Allahtan rahmet diler,  medyamızın tüm fikir işçilerine en içten sevgi ve selamlarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

Artvin'de HaberArtvin'de Haber