SİYASET
Giriş Tarihi : 22-03-2023 15:05

AKP’de Mv. aday adaylığı başvuruları devam ediyor

AKP’de Mv. aday adaylığı başvuruları devam ediyor

Doç.Dr. Yasin Erdoğan Ak Parti Artvin Milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

Doç.Dr. Yasin Erdoğan Ak Parti İl Binasında basın açıklaması gerçekleştirerek AKP Artvin Milletvekilliği aday adayı olduğunu açıkladı.

Erdoğan milletvekilliği aday adaylık başvurusunun ardından yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Pandemi ile başlayan kriz sonrası, Dünya inanılmaz zor bir süreçten geçiyor. Her ülke kendi konumunu güçlendirmek için var gücüyle çalışıyor. Geldiğimiz şu anki noktada, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Türkiye tüm dünya halkları içerisinde konum ve pozisyonunu güçlendirmiştir. Daha da güçlendirecektir. 20 yıllık Ak Parti iktidarında, Altyapı projelerinden, Savunma sanayisine, Sağlık reformundan, Doğalgaz keşiflerine, Ayasofya'nın ibadete açılmasından, Kılık kıyafet serbestliğine kadar, yüzlerce icraatta bulunulmuştur. Bu icraatın devam etmesi, sendelememesi ve ayakta kalması elzemdir. Bu sebeple, Tecrübesi, bilgisi ve çalışma aşkı olanın elini taşın altına koyma zamanı.

Peygamber Efendimizin dediği gibi, Kendisini toplumdan soyutlayan, diğer insanlarla beşeri ve sosyal münasebetlerini kesmiş bir insan, İslama göre ideal bir insan değildir. "İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır."

Bu minvalde, -Artvinliyim, -Maden Mühendisliği alanında Doçentlik unvanına sahip Profesörlüğü gelmiş bir akademisyendim, İskenderun Teknik Üniversitesinin kuruluşunda görev almış, Genel Sekreterlik yapmış bir idareciydim, -Ülkemin yurtdışı Madencilik faaliyetlerini yürütme adına kurulmuş olan MTAIC (MTA Uluslararası Madencilik A.Ş) kurucu Genel Müdürü ve Yönetim kurulu üyeliği yapmıştım,

-1935 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuş ülkemin en güzide kurumu Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü görevinde bulunmuştum, Şimdi üzerimizdeki tüm görev gömleklerini çıkartıp kamudaki görevlerimden istifa edip, yekpare bir ben olarak hizmet için yeni bir başlangıç vakti, Ülkem için, Artvin için, Partim için güzel hayallerim, fikirlerim, görüşlerim var.

Velhasıl kelam; 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak 28. Dönem milletvekili genel seçiminde Ak Parti Artvin Milletvekilliği için Aday Adaylık başvurusunda bulundum. Erzurumlu İbrahim Hakkı'nın Tefviznâmesi'nde söylediği gibi, Hak şerleri hayr eyler Zan etme ki ğayr eyler Ârif ânı seyr eyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler...”

Ayşe Özder

Artvin'de HaberArtvin'de Haber