SİYASET
Giriş Tarihi : 16-03-2023 11:25

AKP’de aday adayları belli olmaya başladı

AKP’de aday adayları belli olmaya başladı

Borçkalı Yasin Erdoğan Ak Parti Artvin Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Yasin Erdoğan Kimdir?

Yasin Erdoğan 1976 yılında Artvin, Borçka’da doğmuş. Lisan eğitimini Çukurova Üniversitesi, Maden Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini Ecole des Mines de Paris’te, doktora eğitimini 2007 yılında Çukurova Üniversitesi’nde tamamlamış ve 2017 yılında doçent unvanını kazanmış.

Erdoğan’ın 1997 yılında başlayan kariyer hayatı sırasıyla Çukurova Üniversitesi’nde araştırma görevlisi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, MTA’da mühendis, Mustafa Kemal Üniversitesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümünde Bölüm Başkanı, İskenderun Teknik Üniversitesi’nde öğretim üyeliği, basın ve halkla ilişkiler danışmanı, yabancı diller yüksekokul müdürü, mühendislik ve fen bilimleri enstitüsü yönetim kurulu üyeliği, enerji enstitüsü yönetim kurulu üyeliği, senatör ve genel sekreter olarak görev yürüttü.

30 Eylül 2019 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı MTA Madencilik AŞ’ye (MTAIC) Genel Müdür ve yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Evli ve 3 çocuk babası olan Erdoğan; Fransızca, İngilizce ve Gürcüce bilmekte.

Artvin'de HaberArtvin'de Haber