YEREL
Giriş Tarihi : 20-05-2021 10:45   Güncelleme : 20-05-2021 10:45

AKGÖK: 19 MAYIS KUTLU OLSUN

İyi Parti Artvin İl Başkanı Kemalettin Akgök, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayrmaı’nın 102’nci yıldönümü nedeniyle makamında basın açıklaması gerçekleştirdi.

AKGÖK: 19 MAYIS KUTLU OLSUN

Akgök yapmış olduğu basın açıklamasında Milli mücadeledeki inancın, birlik beraberliğin her zaman örnek alınarak aynı kararlılıkla sürdürülmesi ülkenin başarıya ulaşmasında en büyük etken olacağını vurguladı.

Büyük Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı Milli Mücadelenin Türk tarihinde önemli dönüm noktasından biri olduğunu belirten Akgök, “ Tarihi boyunca bağımsız yaşamış Türk Milletinin yine dünya üzerindeki varlığını hür, bağımsız olarak sürdürmesi için buna inanan Türk Milletini yine Milletin kendi azım kararı kurtaracaktır diyen yüce önder Atatürk yediden yetmişe kuzeylisi, güneylisi, doğulusu, batılısı her insanımızı arkasına alarak Milli Mücadeleyi başlatmış ve tüm yoksulluğa, yokluğa rağmen bu mücadelede Türk Milleti başarı elde etmiştir. Bağımsızlığımızın nasıl elde edildiği hangi zorluklarla kazanıldığı nasıl elde edildiği bilinmesi gerekir. Bu açıdan Milli mücadele sonrası 29 Ekim 1923’ te ilan edilen Cumhuriyetimizle dünya Milletleri arasında şerefli yerini almıştır” dedi.

Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyeti laik, sosyal, hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetini Türk gençliğine emanet ettiğini bildiren Akgök, “Türk gençliği bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Atasının emanetine Cumhuriyetine sahip çıkacaktır. Milli mücadeledeki İnanç, birlik beraberliğin her zaman örnek alınarak aynı kararlılıkla sürdürülmesi ülkemizin başarıya ulaşmasında en büyük etken olacaktır. Bunun bozulmasında başta Türk gençliği olmak üzere Türk Milleti fırsat vermeyecektir. Bayrağımızın hür olarak vatan toprakları üzerinde dalgalanıyorsa bunu borçlu olduğumuz büyük önder Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyoruz bu vesile ili 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

DİLAN ŞAHİNBAŞ