EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-12-2022 10:34

Aile okulu eğitimleri devam ediyor

Aile okulu eğitimleri devam ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 81 ilde başlatılan Aile Okulu Projesi kapsamında yapılan çalışmalar ilde devam ediyor.

Başladığı günden itibaren 81 ilde toplam 1 Milyon velimize ulaşılan Aile Okulu Projesi kapsamında ilimizde düzenlenen eğitimler 21.12.2022 Çarşamba günü saat 15.00’te Vakıfbank İlkokulunda devam etti.

Okulda düzenlenen Aile Okulu Eğitim Programını Şube Müdürü Muzaffer Zor eşliğinde ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar; yönetici, öğretmen ve veliler ile bir araya geldi. Acar konuşmasında okul-veli iş birliğinin öneminden bahsederek çocuklarımızın eğitimi ve gelişimi için hem ailede hem de okulda ihtiyaçları olan hususlara değindi.

Öğrencilerin bilişsel, fiziksel ve psikolojik olarak sağlıklı bireyler olmalarının önemine dikkat çeken Acar, velilerin Aile Okulu Eğitimleri sayesinde günü sorunları ile baş etmede ve çocuklarının eğitimine katkı sunmada daha güçlü olacaklarını belirterek bu gücün eğitimdeki olumlu yansımalarını da hep birlikte göreceğimize olan inancını belirtti.

Acar, seminerin düzenlenmesinde emeği geçen okul yönetici ve öğretmenleri ile seminere katılan velilere teşekkür ederek ziyaretini tamamladı.

Artvin MEM

 

Artvin'de HaberArtvin'de Haber