Yerel
Giriş Tarihi : 18-11-2022 11:58

A.H.V. Artvin Değerleri Akademisi Toplantısı

A.H.V. Artvin Değerleri Akademisi Toplantısı

Artvinliler Hizmet Vakfı Yönetim Kurulunun 06.09.2022 tarih, 635 sayılı kararı ile kurulması ve kuruluş çalışmalarının başlaması yönünde almış olduğu “AHV Artvin Değerleri Akademisi’’ çalışmalarına katkı vermek, yol göstermek, sorumluluk almak amacıyla, görüş, öneri ve öngörüleri almak adına Artvin Kültürü ile ilgili bir çok konuda uzman, yaşam deneyimleri olan hemşerilerimizle birlikte 13 Kasım 2022 Pazar günü Vakıf merkezinde bir toplantı gerçekleştirildi.

AHV Artvin Değerleri çalışmalarının kapsamının ele alındığı toplantıda; Eğitim, turizm, doğa-çevre, tarih, spor, üretim, edebiyat, Artvin Külliyatı, Sanat (el sanatları) ile halk kültürü (halk oyunları, yeme/içme, müzik, aşık geleneği ve katılımcıların önerileri doğrultusunda oluşturulacak diğer ilgi alanlarında sorumluluk alarak ‘’gönüllülük’’ çerçevesinde yapılacak çalışmalar için görüşmeler yapıldı.

Toplantıya; A.H.V. Kurucu Başkanı Atilla Öztürk, Yönetim Kurulu Başkanı Esen Yağcı,Danışma Kurulu Başkanı Op. Dr. Mikail Kaya, Abdullah Aydın, Ahmet Nişancı, Av. Ali Uğur Çağal, Av. Salih Altun, Dr. Erdal Şalikoğlu, Fatih Ülker, Av. Ferhan Çelik, Hazım Kurdoğlu,Hüseyin Korzay, İlter Turan, İsmail Çelik, Kenan Güven, Mustafa Anık, Muzaffer Sağır, Osman Bozkurt, Prof. Dr. Ömer KamilDoğan, Prof. Dr. Zafer Aslan, Prof. Dr. Bülent Yılmaz ve Turan Şalikoğlukatıldı.

Ayrıca; Artvinliler Hizmet Vakfı mütevelli heyet üyesi Sayın Hüseyin Korzay, kendisinin yapmış olduğu, Vakfın Kurucu Başkanı Atilla Öztürk’e yağlı boya portresini hediye ederek anlamlı bir sürpriz gerçekleştirdi.

Ayşe Özder

Artvin'de HaberArtvin'de Haber