YEREL
Giriş Tarihi : 31-05-2022 12:32   Güncelleme : 31-05-2022 12:32

Ahmet Özçelik Herkese Teşekkür Etti

Ahmet Özçelik Herkese Teşekkür Etti

İskebe’de kereste atölyesinde çıkan yangının ardından atölye sahibi Ahmet Özçeliksosyal medya hesabından açıklama yaparak yardımcı olan herkese teşekkür etti.

Ahmet Özçelik şu ifadelere yer verdi:

“Çok değerli Artvin hemşehrilerim; bildiğiniz gibi başımızdan talihsiz bir olay geçti. Yılların birikintisi olan iş yerimiz Yenimahalle'deki atölyemiz ve fabrikanın kurumunda kullanabileceğimiz makinelerimiz yangın sonucu elimizden çıktı. Tabii bu yangın esnasında ben Artvin'de şunu gördüm; böyle bir olay da bir yürek olabiliyoruz. Bu vesileyle Artvin Borçka Belediyemize, Orman İşletmesine, AFAD Müdürlüğü'ne ve Emniyet Müdürlüğü'ne, arkadaşların orada vermiş olduğu mücadelelerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.

Tabii var olan varımız yandı ama şuna şükrediyorum; can kaybı olmadı.Herhangi bir vatandaşımız için böyle bir sıkıntı yaşanmadık. Onun için şükrediyorum.Özellikle şunu gördüm; kıymetli olan, değeri olan herhangi bir mal ve maddeyi, yanıcı olan maddelerle birlikte tutmamak gerekiyormuş.Bizim imkansızlığımız nedeniyle o mekanı depo olarak kullanıyorduk ama kötü oldu. Allah kimsenin başına vermesin.Biz yine şükrediyoruz, can kaybı olmadı,kimsenin de burnu kanamadı.Bu bizim büyük tesellimiz oldu.Rabbim devletimize zeval vermesin.Maldır yerine gelir ama birilerimize bir şey olsaydı inanın kahrolurdum. Onun için tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum.Gerek telefonla gerekse sosyal medyadan ve gelip bizi orada teselli etmeye çalışan tüm arkadaşlarımıza,hısım akrabamıza, vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Ne olmuştu?

Merkez Yenimahalle İskebe mevkiinde kereste atölyesinde yangın. Atölye kullanılamaz hale geldi.

Yeni Mahalle’de bir kereste atölyesinde henüz bilinmeyen sebepten çıkan yangında 1 Kereste Atölyesi, 3 katlı bir bina, bir merek, bir ahır kullanılmaz hale gelirken, çatısına alevlerin sıçradığı bir evde de ciddi miktarda maddi hasar meydana geldi. Artvin Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesi ile yangın güçlükle de olsa kontrol altına alındı.

Merkez İskebe’de Ahmet Özçelik’e ait kereste atölyesinde yangın çıktı. Çıkan yangında 3 katlı bina ve yanında bulunan ahır kullanılamaz hale geldi. Atölye bitişiğindeki bina ve temeli yeni atılmış bir sitenin de satış ofisi alevlerin sıçraması ile kullanılmaz hale geldi. Ayrıca yangında iki katlı bir binanın çatısına da alevlerin ulaşması sonucunda bu binada da ciddi miktarda maddi hasar meydana geldiği öğrenildi.

Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı yangında bir itfaiye eri dumandan etkilenerek hafif şekilde yaralandı. Yaralanan itfaiye erine olay yerinde müdahale yapıldı.

Yangın kısa süre içerisinde itfaiye erleri tarafından kontrol altına alınıp söndürüldü.

Dilan Şahinbaş