Yerel
Giriş Tarihi : 09-03-2023 15:31   Güncelleme : 09-03-2023 15:32

AGİKAD’dan 8 Mart etkinliği

AGİKAD’dan 8 Mart etkinliği

Seyir Cafe'de gerçekleşen etkinliğin açılış konuşmasını yapan Güleser Çelik 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün anlam ve önemini anlattıktan sonra sözü bBşkan Meryem Özbayrak'a bıraktı.

Özbayrak, önce katılımcıların Kadınlar Gününü kutlayarak, Arhavi 'deki dernek merkezi başta olmak üzere il geneline yayılan depremzede çocuklar gülsün diye başlatmış oldukları "Bir oyuncak, bin tebessüm" sloganıyla başta oyuncak olmak üzere, kadın ve çocuklar için toplanan yardım malzemelerinin yerine ulaştığı haberini verdi.

Dernek başkanı Özbayrak, hazırlanan slayt ve kısa film eşliğinde konuşmasını sürdürdü.

Özbayrak;"Her türlü bağışı reddetmeyerek gittiğimiz noktalarda çocuk psikoloğu ve palyaçolar eşliğinde hep birlikte şarkılar söyledik, oyunlar oynadık.

Pek çoğunun ilk gördüğü sinema eşliğinde çocuklar, patlamış mısır eşliğinde film izlediler.

Ev kadınlarımızın özenle hazırladıkları "anne kurabiyeleri" paketlenmiş şekilde çocuk ve yetişkinlere ikram edildi.

Tüm bu güzelliklerin yaşanması bize inanıp güvenen siz bağışçılar sayesinde gerçekleşti.

Bu noktada konforlu ulaşım destekleri için Arhavi Belediyesi adına Belediye Başkanımız Sayın Vasfi Kurdoğlu ve resim önerimiz desteklerini esirgemeyen Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Aytaç Akgümüş'e teşekkürlerimizi sunuyoruz." diyerek,

Deprem bölgesinde farklı noktalara tekrar gideceklerini, bu nedenle il genelinde sürmekte olan bağışların sürdüğünü belirterek ikinci aracın bayram ertesi yola çıkacağını söyleyen Özbayrak, çalışmalarda verdikleri destekleri için AGİKAD Yönetim Kurulu Üyeleri Naciye Aydınlıoğlu, Melek Özbayrak, Pınar Özyılmaz, Gülben Yılmaz ve Senem Sıla Şen Yılmaz' a teşekkür etti.

Programın sonunda ilk günden beri cansiperane şekilde sahada çalışmalar yapan HOPAK Arama Kurtarma ekip lideri Emin Üçüncü ve Artvin Valiliği İl Özel İdaresi Koordinatörü İç mimar Suat Çelik görevli gittikleri bölgelerden deprem izlenimlerini anlatarak derneğin devam eden yardım kampanyalarına destek vereceklerini söylediler .

Artvin'de HaberArtvin'de Haber