YEREL
Giriş Tarihi : 13-01-2022 11:04   Güncelleme : 13-01-2022 11:04

AGC Başkanı Alkan: Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

AGC Başkanı Alkan: Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

Artvin Gazeteciler Cemiyeti  Başkanı Zeki Alkan, basına yansıyan Vali Yılmaz Doruk’un 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basın mensuplarının sorunlarını dinlemediği konusu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, Valilik ve Artvin Çoruh Üniversitesi tarafından “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla üniversitenin konukevinde düzenlenen programda Vali Doruk’un basın mensuplarının sorunlarını dinlemek yerine Artvin’de gerçekleştirilen çalışmalarını açıkladı diyerek basına yansıyan haberin ardından açıklama gerçekleştirdi.

Başkan Alkan şu ifadeleri kullandı:

“Valilik ve Artvin Çoruh Üniversitesi tarafından "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolaysıyla üniversitenin konukevinde düzenlenen programa Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olarak katılım gösterdim. AÇÜ Rektörü Sayın Mustafa Sıtkı Bilgin’in basın mensubu arkadaşlarımız ile iletişimsizlikten kaynaklı yaşanan randevu sorunu nedeninden dolayı bazı arkadaşlarımız yemeğe katılmayarak tepkilerini göstermişlerdi.

Programda Valimiz Sayın Yılmaz Doruk, kentte yürütülen çalışmalara ilişkin ve gelen soru üzerine Yusufeli Barajının son durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ardından Rektörümüz Mustafa Sıtkı Bilgin üniversite çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu. Günün anlam ve önemine dair açıklamalar gerçekleşmediği için basına yansıyan haber bizi de üzdü. Haberi yapan arkadaşlarımız kötü niyetle hareket etmese de bu yanlış anlaşılmadan kaynaklı kamuoyuna yansıyan olumsuzluktan dolayı üzüntümüzü dile getirmek istiyorum.”

Zülfiye AKSU