YEREL
Giriş Tarihi : 18-03-2021 13:39   Güncelleme : 18-03-2021 13:39

AFGAD’DAN 18 MART MESAJI

Artvin Faal Gazeteciler Derneği 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeni ile bir mesaj yayınladı. dDernek adına başkan Turan Şentürk'ün yayınladığı mesajda şu ifadeler yer aldı;

AFGAD’DAN 18 MART MESAJI

"Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında yer alan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olması bakımından tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi  Mustafa Kemal Atatürk'ün, “Çanakkale Zaferi, 18 Mart 1915 Günü, bundan 106 yıl önce yedi düvele karşı kazandığımız Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkansızlıklara rağmen vatanını ve bağımsızlığını korumak için verdiği mücadelenin destanıdır.

Üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu vatanı, bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün simgeleri olarak, gönlümüzde yaşayan aziz şehitlerimize borçluyuz. Onların, vatan ve millet için yaptığı fedakârlığın değeri, hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yücedir.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum”. Şehitlerimizin ruhları şad olsun