YEREL
Giriş Tarihi : 02-10-2021 12:14   Güncelleme : 02-10-2021 12:14

AFAD GÖNÜLLÜLERİ KAYALIKTA MAHSUR KALAN KEÇİLERİ KURTARDI

AFAD GÖNÜLLÜLERİ KAYALIKTA MAHSUR KALAN KEÇİLERİ KURTARDI

Yusufeli’nde geçimini hayvancılıkla sağlayan Mehmet ve Taliha İnce çiftinin kayalıklarda mahsur kalan kayıp 3 keçisi 3 gün sonra AFAD gönüllüleri tarafından kurtarıldı.

Artvin’in Yusufeli ilçesinde kayalıklarda mahsur kalan 3 keçi gönüllü dağcılar tarafından kurtarıldı. Kayalıklarda üç gün mahsur kalan keçiler, halat ve kanca yardımıyla kayalıklardan kurtarılarak sahibine teslim edildi.

Artvin’in Yusufeli ilçesi Köprügören köyünde geçimini hayvancılıkla yapan Mehmet ve Taliha İnce çifti, keçilerinin kayıp olduğunu fark etti. 3 gün süren arama sonucunda keçilerin kayalıklarda mahsur kaldığını gördüler. Arazi yapısı sarp ve kayalık olduğu için bulundukları yerden hareket edemeyen keçileri kendi imkânlarıyla indiremeyeceklerini fark eden çift, AFAD ekiplerini arayarak yardım istedi.

Olay yerine gelen gönüllü AFAD üyesi dağcı Emin Bülbül ve ekibi keçileri kurtarmak için çalışma başlattı. Halat ve kancalarla yaklaşık 3 saat süren çalışmanın ardından mahsur kaldıkları yerden kurtarılan keçiler sahiplerine teslim edildi.

AFAD gönüllüsü Emin Bülbül, keçilerin yabani hayvanlardan korktuğu için kayalıklara çıkmış olabileceğini söyleyerek, “bölgemiz zor bir coğrafyaya sahip, bu tarz durumdalar bize çok iş düşüyor.  Güzel bir operasyon oldu sahiplerine geçmiş olsun diliyorum” ifadelerini kullandı.

Amaçlarının can kurtarmak olduğunu aktaran keçilerin sahibi Mehmet İnce, “bizim derdimiz para pul değil, 3 çan kurtarmaktı. Dağcı arkadaşımıza teşekkür ediyorum bizim için, bu hayvanlar için kendini tehlikeye attı. Allah razı olsun” şeklinde konuştu.