YEREL
Giriş Tarihi : 31-12-2021 16:49   Güncelleme : 31-12-2021 16:49

Adil Eşit Sömürüsüz Bir Dünya Diliyoruz

Adil Eşit Sömürüsüz Bir Dünya Diliyoruz

Artvin Kadın Dayanışma yeni yıl mesajı yayınlayarak “Yeni yıldan adil, eşit, sömürüsüz bir dünya diliyor ve bunun mücadelesini yükseltmek istiyoruz.Biliyoruz ki geleceğin aydınlığını mücadelemizle umudumuzla dayanışmamızla getirebiliriz” dedi.

Artvin Kadın Dayanışma yayınladığı yeni yıl mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Yeni yıla umutla, dayanışmayla barışla merhaba diyelim.

Dayanışmayla omuz omuza verdiğimiz gücümüzü beraberliğimizden aldığımız Kadınlar için eşitlik, adalet arayışımızda bir adım daha yükseldiğimiz bir yıl olsun.

Kadın cinayetleri 2021 yılında da artmaya devam etti ve farklı bir boyuta ulaştı. Kadınlar için artık güvenilir bir alan kalmadı. Sokaklar, işyerleri, evler, parklar, okullar... Kadının adı en çok cinayet, taciz, tecavüz vakalarında geçiyor. Hak arayışında bir erkek ordusuyla ve toplumun dayattığı suçlamalarla karşı karşıya kalıyor. Ev içi emeği görmezden geliniyor ve bu hayattaki tek görevi hizmet etmekmiş gibi muamele görüyor. Çocuklar için de bu dünya bu ülke bir caniler coğrafyası olmaya devam ediyor. Kapitalist yağmacı sistemin kendi elleriyle yarattığı sapık, zorba, canileşmiş insan sayısı giderek artıyor. Önlem alan, çocukları koruyan bir düzenleme olmadığı gibi cinayetlerin failleri nüfuzlu alilerden ise olayların üstü örtülüyor.

Davalarda birlik olmak olayların üzerine gitmek zorundayız. Hak arayışında sesimizi birlikte yükseltmek zorundayız. Yeni yıldan herkes bir şey bekler biz adil, eşit, sömürüsüz bir dünya diliyor ve bunun mücadelesini yükseltmek istiyoruz.

Biliyoruz ki geleceğin aydınlığını mücadelemizle umudumuzla dayanışmamızla getirebiliriz. Çünkü biliyoruz ki birbirimizin çaresiyiz.”

Dilan Şahinbaş