YEREL
Giriş Tarihi : 02-04-2022 12:22   Güncelleme : 02-04-2022 12:22

Adı Hani Rize-Artvin’di

Adı Hani Rize-Artvin’di

Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Uğur Bayraktutan Rize-Artvin Havalimanı personel alım süreci ile ilgili basında ve sosyal medyada yer alan haberlerle ilgili Meclis gündeminde konuşma gerçekleştirdi.

Rize-Artvin Havalimanı personel alım süreci ile ilgili basında ve sosyal medyada yer alan haberlerle ilgili açıklamada bulunarak şu ifadeleri kullandı:

“Rize-Artvin Havaalanı. Rize-Artvin Havaalanı'nı yaptık, şimdi güvenlik şirketi tarafından yeni bir işe alım ilanı yayınlanmış, diyor ki: ‘Buraya girebilmek için, bu havaalanında çalışabilmek için Rize'de en az bir yıldır ikamet etmek gerekiyor.’ Ya, bu Artvinliler başka ülkenin çocukları mıyız biz? Hani adı ‘Rize-Artvin’di? Niye Artvin'in çocuklarını almıyorsunuz? Niye Artvin'in çocuklarını almıyorsunuz?

İki, biraz önce sevgili Erhan Usta çok güzel bahsetti, İYİ Partinin Grup Başkan Vekiline teşekkür ediyorum. Şavşat'ta kent meydanı istiyoruz. Kaymakamlık binasını yıktınız. Bir kentin kimliği meydanlarıdır. Buradan, Parlamentodan ifade ediyorum: Kent meydanını Şavşat halkına iade edin diyorum, yüce Parlamentoyu saygıyla selamlıyorum.”

Dilan Şahinbaş