YEREL
Giriş Tarihi : 20-04-2022 13:00   Güncelleme : 20-04-2022 13:00

ADD’den fitre ve zekat duyurusu

ADD’den fitre ve zekat duyurusu

ADD Arhavi Şube Başkanı Hekimoğlu Ramazan ayında verilen fitre ve zekatların derneklerine bağışlanmasını istedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi Başkanı Emine Hekimoğlu Ramazan ayında verilen fitre, zekâtları derneklerine bağışlamalarını isteyerek şunları söyledi: 

 “Ramazan ayı nefsimize hâkim olduğumuz, açı, açlığı daha iyi anladığımız, yardımlaşmayı ve paylaşmayı daha yoğun yaşadığımız kıymetli günlerimizdir. Geldi, geliyor derken yarıyı geçtik ve Ramazan Bayramı’na da yaklaştık.

Bayramlar dostlukların, kardeşliklerin, arkadaşlıkların pekiştiği, akrabaların bir araya geldiği, özlediğimiz zamanlardır. Ramazan Bayramı öncesi de yakınlarımızdan başlayarak ihtiyaç sahiplerine fitreler veririz. Bu noktada siz değerli dostlarımıza söyleyeceklerimiz var. Şöyle ki;

“Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.” diyen Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerini, görüş ve düşüncelerini savunan Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubemiz; Atatürk’e, Atatürkçülüğe inanan üyelerimiz ve gönül dostlarımızla birlikte gönülden çalışarak, bugüne değin 300’e yakın öğrenciye eğitim bursu verdi ve vermeye devam ediyor. Bunları yardım sever, erdemli insanların destekleriyle yapmaktayız. Bundan dolayıdır ki, Ramazan ayında verdiğiniz fitreleri, zekâtları ya da sizlerin adlandırdığı yardımları makbuz karşılığı derneğimize ya da,

Derneğimizin İŞ BNK ŞB.

HESAP NO /IBAN: 9110-0461345

TR74 0006 4000 0019 1100 4613 45 no’lu burs hesabımıza yatırabileceğinizi ilginize ve bilginize sunarken; katkılarınız için de şimdiden öğrencilerimiz adına teşekkürler ediyorum.  

Bu vesile ile tüm Müslümanaleminin yaklaşan Mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyor, “Yurtta sulh, cihanda sulh” sözü çerçevesinde “Ben değil, biz” diyerek huzurlu aydınlık yarınlarda buluşmak ümidiyle sağlık ve esenlikler diliyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.