Yerel
Giriş Tarihi : 02-03-2023 16:10

ADD el ele, gönül gönüle

ADD el ele, gönül gönüle

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Artvin Şubesi yeni, yönetimi Milli İrade meydanında bulunan Atatürk büstüne çelenk sunma töreni düzenledi.

26 Şubat Pazar günü yapılan ADD Artvin Şubesi olağan kongresinde Başkan Ahmet Nişancı ve yönetimi Çelenk sunma töreni düzenledi. Törene CHP Milletvekili Aday Adayı Ahmet Biber, CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Çoruh, CHP İl Başkanı Orhan Atan,  Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı Yaşar Kars, DİSK/Genel-İŞ Artvin Şube Başkanı Selim Bilgin katıldı.

Çelenk sunumunun ardından konuşma yapan yeni Başkan Ahmet Nişancı “Güzel şehrimiz Artvin’imizin saygıdeğer basın çalışanları

Atatürkçü düşünce Derneği Artvin Şubemizin 15’inci dönem yönetim denetim ve disiplin kurulları adına sizleri en içten sevgilerimizle selamlarım.

Yönetim kurulumuzla önümüzdeki günlerde üç yıllık bir çalışma programı hazırlayarak sizlerle ve sizin aracılığınızla Artvinli hemşehrilerimizle paylaşacağız.

Atatürkçü düşünce Derneği olarak herşeyden önce tüzüğümüzde belirtilen amaçlar doğrultusunda Atatürk ilkelerinin ve cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana kazanılmış cumhuriyet devrimlerinin toplumumuzla daha iyi kavranması ve sahiplenilmesi, varsa eksiklerinin tamamlanması için bütün gücümüzü kullanarak çalışacağız.

Bu bağlamda halkımızın bütünüyle en ufak bir ayrım gözetmeksizin, Anayasa’mızın çizdiği hukuk çizgisinde insan hak ve özgürlükleri bütününde toplumu aydınlatma görevimiz önceliklidir. Ulusumuzun bağımsızlığa ve dünyada ve yurtta barışa olan yüce bağlılığı en büyük güç kaynağımızdır.

Derneğimizin bütün üyelerinin yanında sendikalarımızla,sanayi ve ticari kuruluşlarımızla, kamu yararına çalışan her türlü dernek ve oda bileşenleri ile el ele,gönül gönüle çalışacağız. Esnafımızın ve çalışan ya da emeklilerimizin gönüllerinde amaçlarımızı birleştirmek ve kazanıma dönüştürebilmek örgütlü toplum anlayışımızın en belirgin özelliği olacaktır

Günlük haftalık aylık söyleşilerle kendi aramızda değerli bilim kültür ve sanat insanlarıyla yıl içinde konferanslar açık oturumlar yazın ve sanat günleri etkinlikleri ile toplumumuzu buluşturacağız.Toplumumuzun daha derinden aydınlanmasına katkı sunacağız.Dinsel ve ulusal bayramlarımızın coşkuyla kutlanabilmesi için büyük gayret içinde emek vereceğimizi müjdeleyerek katılımlarınızla verdiğiniz güç ve teşekkürlerimi siz ve değerli halkımıza saygılarımızı sunarım” ifadelerini kullandı.

Dilan Şahinbaş

Artvin'de HaberArtvin'de Haber