Yerel
Giriş Tarihi : 25-03-2023 16:45

ADD Artvin Şubesi’nden Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği’ne ziyaret

ADD Artvin Şubesi’nden Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği’ne ziyaret

Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şube Başkanı Ahmet Nişancı, Başkan Yardımcısı Sami Özçelik, İstanbul’da bulunan Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği’ni ziyaret etti.

Çoruh Vadisi Borçkalılar derneği başkanı Hasibe Özkan, ADD Artvin Şube başkanı Nişancı ve Özçelik’e teşekkür etti. Özkan,

“Atatürkçü düşünce derneği Artvin Şube başkanı Ahmet Nişancı hocamıza ve başkan yardımcısı Sami Özçelik’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim.

Biz Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği, kurulduğu günden beri aktif bir dernektir. Borçka’mızın adını burada yaşatmak, buradaki hemşerilerimizi buluşturmak için çok önemli bir görev üstlenmekte ve yapmaktadır. Kurucu başkanımız merhum Hüseyin Yılmaz Melek, bizlere örnek bir insan olarak çalışkanlığı miras bırakmıştır.

Biz, İstanbul’da yaşayan Borçkalılar olarak Borçka’mızla, Artvin’imizle her zaman gurur duyuyoruz. Öğrencilerimize burs veriyoruz. Her Ramazan’da koli yardımı yapıyoruz. Corona sürecinde Borçka’ya yardım ettik. Kitaplar gönderdik, kırtasiye yardımında bulunduk. Deprem bölgesine yardımlarımızı gönderdik. Burada Gürcüce okuma, yazma kurdu veriyoruz. Bizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

ADD Artvin Şubesi başkanı Ahmet Nişancı da ziyaret nedeniyle yaptığı açıklamada; “Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şubesi olarak yeni yönetim olarak ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. 

Bugün İstanbul’da bulunan Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği’ni ziyaret ermekten mutluluk duyduk.  Biz bu ziyaretlerimizi sürdüreceğiz.

Borçkalılar Derneği aktif bir dernek olduğunu Başkan Hasibe Özkan’ın Verdiği bilgiden anlıyoruz. Kendilerine başarılar diliyoruz. Biz ADD Artvin Şubesi olarak Artvin’e dönüşün ardından çalışmalarımıza başlayacağız.

Artvin denince Atatürk akla gelir. Cumhuriyet akla gelir. Bu nedenle herkes, hepimiz daha çok çalışmak zorundayız. Ben 80’nşnden sonra elimi taşın altına koyuyorum.

Çünkü Atatürk’ün dediği gibi, ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Ayşe ÖZDER

Artvin'de HaberArtvin'de Haber