Yerel
Giriş Tarihi : 27-10-2022 11:07

ADD Arhavi’den Atatürk Sevgisi Konulu Yarışma

ADD Arhavi’den Atatürk Sevgisi Konulu Yarışma

ADD Arhavi Şubesi 10 Kasım Atatürk’ün Anma etkinlikleri kapsamında “Atatürk Sevgisi” konulu resim, şiir, kompozisyon yarışması düzenlediğini açıkladı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi yaptığı açıklama ile Şubesi 10 Kasım Atatürk’ün Anma etkinlikleri kapsamında “Atatürk Sevgisi” konulu resim, şiir, kompozisyon yarışması düzenlediğini duyurdu.

ADD Arhavi Şubesi tarafından yapılan açıklamada Atatürk sevgisini, idealizmini benimsetmek ve yaygınlaştırmak amacıyla düzenlendiği belirtilerek yarışma şartlarına yer verildi. Açıklamanın içeriği şu şekilde:

“Derneğimiz kuruluş amaçları doğrultusunda 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında Atatürk sevgisini, idealizmini benimsetmek ve yaygınlaştırmak amacıyla “ATATÜRK SEVGİSİ” konulu resim, şiir, kompozisyon yarışması düzenlemiştir.1-Ana sınıfı öğrencileri arasında resim,2-İlkokul öğrencileri arasında şiir, 3-Ortaokul öğrencileri arasında resim,4-Lise ve yüksek okul öğrencileri arasında kompozisyon dallarında olacaktır.

Yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerimiz aşağıdaki şartnameye göre hazırladıkları eserleri 7 Kasım 2022 Pazartesi gününe kadar ADD Arhavi Şubemiz ya da okullarına teslim etmeleri gerekmektedir. Pandemi nedeniyle Anıtkabir’e götüremeyeceğimiz öğrencilerimize çeşitli ödüller verilecektir. Ödül törenimiz 10 Kasım 2022 Perşembe günü Saat:14.00’te Belediye Nikah Salonu’nda yapılacaktır.İdareci, öğretmen ve öğrencilerimize Atatürk’ün gösterdiği yolda başarılı, huzurlu, mutlu bir eğitim yılı diler; sevgi ve saygılarımı sunarız.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ARHAVİ ŞUBESİNİNRESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

(Ana Sınıfı-Ortaokul Öğrencileri Arasında)

Resim Yarışma Konusu:“ATATÜRK SEVGİSİ”

Atatürk’ü niçin, nasıl ve ne kadar sevdiğimizi resim ile anlatılması, ifade edilmesi.

Resim Yarışmasının Amacı:1- Atatürk sevgisini geliştirmek.2-Atatürkçü düşünce sistemini kavratmak, benimsetmek ve yaygınlaştırmak. 3-Çocuklarımızın Atatürk ile ilgili bilgisini, görüşlerini, duygu ve düşüncelerini resimle anlatabilme becerisini geliştirmek.

Resim Yarışmasına Katılma Şartları:1- Arhavi ilçe sınırlarında yaşayan tüm anasınıfı ve ortaokul öğrencileri, 1- Ölçüler: 35 x 50 resim kâğıdı, 3- Teknik ve Malzeme: Serbest, 4-Yarışmaya katılacak eserler paspartulu olarak, katlanmadan ve yıpranmayacak şekilde iki mukavva arasına konularak elden teslim edilecek; katlanan ve yıpranan eserler değerlendirmeye alınmayacak.5-Yarışmaya, daha önce ödül almamış ve sergilenmemiş en fazla 1 (Bir) eserle katılacak.6-Dereceye giren veya girmeyen eserler derneğimizce hazırlanacak dergi ve kitap çalışmalarında bu eserlere yer verdiğinde eser sahipleri herhangi bir hak iddia etmeyeceklerini kabul etmiş sayılacak.7-Eserlerde işlenen düşüncelerden doğabilecek hukuki sorumluluklardan eser sahipleri sorumludur.8- Yarışmacının adı soyadı, kimlik bilgileri ve telefonu yazılacak.

Teslim Tarihi: Yarışmacılar eserlerini 7 Kasım 2022 Pazartesi gününe kadar ADD Arhavi Şube’mize şahsen yada okullarına teslim etmeleri gerekmekte.

Ödül Töreni: Yarışmada dereceye girenlerin ödülleri 10 Kasım 2022 Perşembe günü Saat:14.00’te Belediye Nikah Salonu’nda verilecek.

ADD Arhavi Şube Yönetim Kurulu Başkanı

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ARHAVİ ŞUBESİ’NİN ŞİİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

(İlkokul Öğrencileri Arasında)

Şiir Yarışması Konusu: “ATATÜRK SEVGİSİ”

Atatürk’ü niçin, nasıl ve ne kadar sevdiğimizi şiir ile anlatılması, ifade edilmesi.

Şiir Yarışmasının Amacı: 1-Atatürk sevgisini geliştirmek. 2-Atatürkçü düşünce sistemini kavratmak, benimsetmek ve yaygınlaştırmak. 3-Arhavi sınırları okuyan çocuklarımızın Atatürk ile ilgili bilgisini, görüşlerini, duygu ve düşüncelerini şiir diliyle anlatabilme yeteneklerini, yaratıcılıklarını geliştirmek.

Şiir Yarışmasına Katılma Şartları:1-Arhavi ilçe sınırlarında yaşayan tüm ilkokul öğrencileri katılabilecek. 2-Şiir tamamen orijinal ve hiçbir yerde yayınlanmamış olacaktır. 3-İki sayfayı (A4) geçmeyecektir.5-Alıntı olmayıp tamamen özgün eserlerin olmasına dikkat edilecektir. 6-Eserlerde işlenen düşüncelerden doğabilecek hukuki sorumluluklardan eser sahipleri sorumludur.7-Eserler dereceye girsin girmesin geri iade edilmeyecektir.8-Dereceye giren veya girmeyen eserler derneğimizce hazırlanacak dergi ve kitap çalışmalarında bu eserlere kısmen veya tamamen yazarı ile yer verildiğinde eser sahipleri herhangi bir hak iddia etmeyeceklerini kabul etmiş sayılırlar.9- Yarışmacının adı soyadı, kimlik bilgileri ve telefonu yazılacak.

Teslim Tarihi: Yarışmacılar eserlerini 7 Kasım 2022 Pazartesi gününe kadar ADD Arhavi Şubemizeşahsen yada okullarına teslim etmeleri gerekmekte.

Ödül Töreni: Yarışmada dereceye girenlerin ödülleri 10 Kasım 2022 Perşembe günü Saat:14.00’te Belediye Nikah Salonu’nda verilecektir.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ARHAVİ ŞUBESİ’NİN KOMPOZİSYON YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

 (Lise Öğrencileri Arasında)Kompozisyon Yarışma Konusu: “ATATÜRK SEVGİSİ”

(Atatürk’ü niçin, nasıl ve ne kadar sevdiğimizi yazı ile anlatılması, ifade edilmesi.)

Yarışmada kullanılacak Yazı Türü: Düşünce yazılarından, makale, fıkra, deneme türlerinden biri ile işlenmesi.

Kompozisyon Yarışmamızın Amacı:1- Gençler arasında Atatürk sevgisini geliştirmek.2-Atatürkçü düşünce sistemini kavratmak, benimsetmek ve yaygınlaştırmak. 3-Arhavi sınırları içinde yaşayan 14-25 yaşlarındaki gençlerimizde araştırma ve araştırdıklarını yazılı olarak anlatabilme yeteneklerini, yaratıcılıklarını geliştirmek.

Kompozisyon Yarışmasına Katılma Şartları:1- Arhavi ilçe sınırlarında okuyan ve yaşayan Lise ve Yüksekokul öğrencileri. 2- Yarışmaya katılacak eserler A4, 2 sayfayı geçmeyecek ve bilgisayar ortamında yazılacaktır.3-Değerlendirmede kompozisyon yazma kuralları dikkate alınacaktır.4-Alıntı olmayıp tamamen özgün eserlerin olmasına dikkat edilecektir. 5-Eserlerde işlenen düşüncelerden doğabilecek hukuki sorumluluklardan eser sahipleri sorumludur.6-Dereceye giren veya girmeyen eserler derneğimizce hazırlanacak dergi ve kitap çalışmalarında bu eserlere kısmen veya tamamen yazarı ile yer verildiğinde eser sahipleri herhangi bir hak iddia etmeyeceklerini kabul etmiş sayılacaktır.7-. Yarışmacının adı soyadı, kimlik bilgileri ve telefonu yazılacaktır.

Teslim Tarihi: Yarışmacılar eserlerini 7 Kasım 2022 Pazartesi Gününe kadar ADD Arhavi Şubemize şahsen yada okullarına teslim etmeleri gerekmektedir.

Ödül Töreni: Yarışmada dereceye girenlerin ödülleri 10 Kasım 2022 Perşembe günü Saat:14.00’te Belediye Nikah Salonu’nda verilecektir.”

Dilan Şahinbaş

Artvin'de HaberArtvin'de Haber