SİYASET
Giriş Tarihi : 21-03-2023 17:12

Aday adaylığı için başvurusunu yaptı

Aday adaylığı için başvurusunu yaptı

İş İnsanı Hamza Gezmiş İYİ Parti Artvin Milletvekilliği aday adaylığı için İYİ Parti Genel Merkezinde resmi başvurusunu gerçekleştirdi.

Gezmiş başvurusunun ardından şu açıklamaları yaptı:

“14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Artvin İyi Parti Milletvekili Aday Adayı başvurumu yapmış bulunmaktayım.

Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in önderliğinde; tek kişilik karar mercilerinin keyfine sıkışmaktan yorulup, eşit temsili savunan güçlendirilmiş parlamenter sistem adına çalışmak için, Cumhuriyetimizin 2. yüzyılını hızlı ve çözüm üreten, liyakat sahibi kişilerle ülkemizi aydın milletler sınıfına yüceltmek için, ülkemizde bulunan göçmenlerin, ülkelerine güvenle gitmelerini sağlayacak doğru projelerde çalışmak için, yapılan tüm yolsuzlukların hesabını sormak, halka ait paranın yeniden halka verilmesini sağlamak için, ekonomik çöküş hızının altında ezilen, açlık sınırında yaşayan halkımız için, gençlere başararak öncü olmak için, yüksek İslami ahlak ve inancımızı yozlaştırıp, kişisel rant ve menfaatleri uğruna basitçe harcayıp, değerlerimizle oynanmasına  daha fazla müsaade etmemek için, çocukların yatağa aç girmediği; hakkın, hukukun ve adaletin egemen olduğu bir Türkiye için, liyakatli gençlerin hakkını aldığı, alanında yükseldiği bir Türkiye için, milyonlarca vatandaşımızın açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşamadığı bir Türkiye için, hiç kimsenin farklılıklarından dolayı ötekileştirilmediği; farklılıklarımızın zenginlik olarak kabul edildiği bir Türkiye için, insanların konuşursam, sosyal medyada eleştiri yaparsam; başıma bir iş gelir mi? kaygısını duymadığı, özgürlüğün ve eşitliğin egemen olduğu bir Türkiye için, işçilerin, emekçilerin, kadın ve çocukların, ürünü dalda kalan çiftçinin, barınmanın ve geçinmenin derdine düşen öğrencilerin, esnafın, baskı altına alınan memurların, depremde hayatını kaybedenlerin ve depremde mağdur olanların; kısacası herkesin ve her kesimin sesi olmak için aday adayıyım.

Son olarak; Serhat şehrimiz, “Göğe Komşu Topraklar” diye anılan doğduğum kent Artvin’in Ankara’daki sesi, gözü, kulağı olmak için, İYİ Parti 28. Dönem Artvin Milletvekili Aday Adayıyım. 

Değerli hemşerilerim, aktif siyasete girdiğim tarihten beri İyi Parti İl Teşkilatımızla, ilçe teşkilatlarımızla aylarca birlikte çalıştık.

Artvin’in her ilçesi, her köyüne giderek çok kıymetli hemşerilerimizle tanıştık. Gönülden sohbetler yaptık. Çok güzel dostluklar kurduk.  Hemşerilerimizin sorunlarını, isteklerini, dileklerini not aldım. Artvinli hemşerilerimin ülke ekonomisine verdiği katkılar için yaptıkları fedakarlıkların karşılığını alabilmesi için, partimle birlikte her zaman elimden gelen her şeyi yapacağımı bir kere daha belirtmek isterim.

Ülke olarak 85 milyon hep birlikte 15 Mayıs’ta bambaşka bir güne uyanacağız. Hep birlikte umutları yeşertecek İyi Parti Güneşinin doğuşuna şahit olacağız diyor, saygılarımı sunuyorum.”

Ayşe ÖZDER

 

Artvin'de HaberArtvin'de Haber