YEREL
Giriş Tarihi : 14-01-2022 10:34   Güncelleme : 14-01-2022 10:34

Adaletiniz Batsın

Adaletiniz Batsın

İYİ Parti Murgul İlçe Başkanı Hüseyin Çelikarslan, ilçede yapılan işçi alımlarında Ak Parti tarafından torpil yaptırıldığını belirtti.

İYİ Parti Murgul İlçe Başkanı Hüseyin Çelikarslan gerçekleştirdiği açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili Murgullular, bundan birkaç gün önce bir yazı paylaşarak ülkemizde olan adaletsizliğin, haksızlığın Murgul’da da olduğunu belirtmiştim. Ancak Ak Parti Murgul İlçe Başkanı bundan rahatsız olmuş ki bir basın açıklaması yaparak beni konuştuklarımla ispata çağırdı.

Sevgili Başkanım öncelikle şunu söylemeliyim; ben otuz kelime ile günü akşam eden, sokakta gezerek geçinen biri değilim. Ben ömrümün yüzde 70’ini devlet dairesinde devlet memurluğu yaparak, idarecilik yaparak, daha sonra 5 yıl muhtarlık yaparak ve şimdi de ilçe başkanı olarak geçiriyorum. Bu da benim devlet tecrübemi, devlet terbiyemi ve neyin nerede nasıl konuşulacağını bildiğimin göstergesidir.

Devletin olmadığı aşikâr

Sevgili başkanım Allah kimseye afet vermesin, hiçbir topluma yaşatmasın. Ancak ilçemiz Kabaca bölgesinde olan afetten sonra ilçe teşkilatı olarak bizler Kabaca bölgesine gittik ve orada devletin olmadığını gördük ve bunu da söyledik. Siz de ilçe teşkilatı olarak bir gün sonra Kabaca bölgesine gittiniz ve devletin varlığından bahsettiniz. Siz de kendinize göre haklısınız çünkü Ak Parti zihniyeti kendini devlet sanıyor. Oysa devlet kurum ve kuruluşları ile başındaki yöneticisi ile bir devlettir. Eğer afet olduktan 2 gün sonra ilçenin kaymakamı rapor alıp ilçeyi terk etmişse orada devletin olmadığı aşikardır.

Partili olduğu için işe aldırdınız

Sevgili başkanım işçi alımlarındaki adaletsizliği dile getirmiştim benim için ispatlamamı istemişsiniz. Şimdi söylüyorum; Murgul Erenköy HES’te bir güvenlik görevlisine ihtiyaç duyuldu. Bir ailenin 3 tane çocuğu boş gezerken biri güvenlik görevlisi olarak işe başvurdu ve evraklarını teslim etti. Bir gün sora ilçe teşkilatı olarak hatta Belediye Başkanı ve İl Başkanınız da olmak üzere şirketin yöneticilerini arayarak başvuran çocuğu değil İlçe Başkan Yardımcısının yeğenini işe aldınız. Bu genç şirkette çalıştığı halde vefa borcunu ödemek için, partili olduğu için işe koydunuz ve asıl ihtiyaçlı olan gencimizin ekmeğini elinden aldınız. Peki başkanım buna da verecek cevabınız var mıdır? Sizin adaletiniz eğer buysa, adaletiniz batsın.

Sosyal demokrat ailenin çocuğu diye işe alınmafı

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı yaptı ve kurada Murgul’dan da birkaç gencimiz çıktı ve mülakata hak kazandılar. Şimdi soruyorum size, anne babası boşanmış, yuvası yıkılmış bir ailenin çocuğu cebinde çorba parası olmadığı halde müracaat etmişti. Bu gencimizi işe almayarak kapısında 4 kamyonu, 2 iş makinesi, 2-3 tane taksisi olan bir ailenin çocuğunu işe aldınız. Çünkü bu aile senin akrabandı, partinizin üyesiydi. Diğer genç ise sosyal demokrat bir ailenin çocuğuydu.

Yazıklar olsun, eğer adaletiniz buysa batsın bu adaletiniz. Sayın başkanım sizin adalet anlayışınız yalnızca tabelada yazıyor.

Sevgili Murgullular her karanlığın her zifiri gecenin ardından tan ağaracak, güneş doğacak, iyi ve güzel bizim olacak. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.”

Dilan Şahinbaş