YEREL
Giriş Tarihi : 11-05-2021 12:06   Güncelleme : 11-05-2021 12:06

Acar’dan Engelliler Haftası mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Acar’dan Engelliler Haftası mesajı

Acar mesajında, " Her insan, bir değerdir. Onu değerli kılan birikimi ve birlikte yaşama bilincidir."

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen; Engelliler Haftası, engelli olarak tanımlanan bireylerimizin haklarına dikkat çekilmesi açısından oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Dünya olarak tecrübe ettiğimiz şu süreçte, özellikle sosyal yaşantımızın kısıtlanması dolayısıyla edinmiş olduğumuz yeni kazanımlar; engelli vatandaşlarımızı anlayıp onlarla empati kurabilmemiz açısından çok önemlidir.

Bilmeliyiz ki engelli olmak bir seçim değildir. Doğuştan olabileceği gibi sonradan var olan bir durum olabilmekte bu bağlamda hepimizin birer engelli adayı olduğunu hatırımızdan çıkarmamamız lazım. Bizi biz yapan kolumuz, gözümüz, kulağımız değil kalbimizdir. Zihnimizdeki ve gönlümüzdeki engelleri kaldıralım.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak özel öğrencilerimizin herhangi bir eksiklik ve zayıflık hissine kapılmalarına müsaade etmeden, onları tümüyle kucaklayıp milletimizin saygın ve eşit bir ferdi olduklarının bilinciyle yetiştirmek için tüm birimlerimizle birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli vatandaşlarımızın "Engelliler Haftası”nı kutlar aileleri ve tüm sevdikleri ile birlikte huzur, mutluluk ve sağlık dolu bir hayat geçirmelerini dilerim.” ifadelerine yer verdi.