YEREL
Giriş Tarihi : 08-04-2021 10:34   Güncelleme : 08-04-2021 10:34

Acar’dan Borçka’ya ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar'dan Borçka İlçesine Ziyaret.

Acar’dan Borçka’ya ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar ve Mesleki Teknik'ten sorumlu Şube Müdürü Kenan Güray, Kaymakam Ali Osman Bulat'ı ziyareti sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.

Sonrasında 2020-2021 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan, Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından koordinesi sağlanan "Mesleki Teknik Eğitim'de 1000 Okul" projesi kapsamına alınan Şehit Savaş Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ndeki uygulamaları yerinde incelemek üzere İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Mesleki Teknik Eğitim'den Sorumlu Şube Müdürü Kenan Güray ; İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır, Şube Müdürü Halil Soyer, okulunu ziyarette bulundu.

Ziyaretlerinde okulun kütüphanesi, çok amaçlı salonu, özel eğitim sınıfları, konferans salonunda Rehber Öğretmeni Gamze Demir, tarafından düzenlenen sınava hazırlık seminerine katılan Milli Eğitim Müdürü, kendi deneyimlerini paylaşarak; sınav kaygısı ile başa çıkma yolları, dezavantajların, avantaja dönüştürülmesi, her an ve her noktada ileriye gitmek için yapılması gerekenlerden bahsetti.

Sonrasında Yiyecek içecek Atölyesi'nde eğitim gören Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü öğretmen ve idarecilerimizle sohbet etti.

Yapılan ve yapılacak çalışmalardan; düzenlenen projelerden, veli, öğrenci, öğretmen koordinasyonunun sağlanmasından; Z Kütüphane hizmetinden, Mesleki Teknik'te 1000 Okul projesinin bakanlık uhdesinde hazırlnan verimli ve amaca hizmet eden bir proje olduğu; eğitimde eşitliğin sağlanmasında önemli bir proje olduğundan bahsetti.