YEREL
Giriş Tarihi : 26-04-2021 10:53   Güncelleme : 26-04-2021 10:53

ACAR’DAN 23 NİSAN MESAJI

Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 101. yılını kutlamanın mutluluğunu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

ACAR’DAN 23 NİSAN MESAJI

23 Nisan 1920 tarihinde açılan Meclisimizde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk halkın iradesinin her şeyin üstünde olduğunu “Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir!” sözleri ile tüm dünyaya duyurmuş ve bu önemli günü tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan etmiştir.

Sevgili Çocuklar;

Bu bayramın sizlere hediye edilmesi, aynı zamanda size bazı görev ve sorumluluklar da yüklemiştir. Aziz ecdadımızın emanetlerini sahiplenmek, korumak, yüceltmek ve sizden sonraki nesillere daha mutlu, müreffeh ve kalkınmış bir ülke olarak bırakmak, onu “muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak” azim ve kararlılığını göstereceğinizden asla şüphem yoktur. İnanıyorum ki, bunun için çok çalışıyorsunuz. Sizin başarılı çalışmalarınız, ülkemizin geleceğinde ve kalkınmasında en önemli etken olacaktır.

Sizler, gün gelecek ülkemizin sanatçıları, sporcuları, yöneticileri, iş adamları, bilim insanları, siyasetçileri olacaksınız. Cumhuriyetimizi 2023, 2053, 2071 hedeflerine taşımak ve onu muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için sizlere çok büyük görevler düşüyor.

Bizler de, sizlere eğitimin tüm alanlarında ihtiyaç duyduğunuz desteği sunmaya devam edeceğiz.

Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kurtuluş Savaşı’mızın tüm kahramanlarını, vatanımızın bekası için canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi ve Birinci Meclisimizin üyelerini rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.