YEREL
Giriş Tarihi : 27-04-2021 12:03   Güncelleme : 27-04-2021 12:03

ABD ÖNCE KENDİ TARİHİNE BAKSIN

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü, ABD Başkanı Joe Biden’in, 1915 olayları için "soykırım" ifadesini kullanması üzerine yazılı basın açıklaması yaptı.

ABD ÖNCE KENDİ TARİHİNE BAKSIN

CHP Merkez İlçe Başkanı Gümrükçü’nün yaptığı basın açıklamasında, Biden’ın 1915’te yaşanan acı olayları “soykırım” olarak nitelemesinin büyük bir yanlış olarak tarihe geçtiği vurgulandı.

1915 olaylarının Türklerin ve Ermenilerin hafızasında büyük travmaya neden olan bir trajedi olduğu, bir felaket olarak iz bıraktığını belirtilen Gümrükçü, “Bu travmanın giderilmesi bu tür açıklamalarla mümkün değildir. Özellikle diğer ülkelerin devlet yetkililerinin üzerine düşen, geçmişte yaşanan trajedi üzerinden yeni bir gerilime yol açmak değil, ortak acının yaralarının sarılmasına çalışmak olmalıydı. Bu açıklama ile bu fırsat da kaçırılmıştır” dedi.

Kendi tarihini Kızılderili soykırımıyla başlatan ABD…

Bugün Türkiye’yi sözde ‘Ermeni Soykırımı' ile itham eden Amerika’yı bütün dünyanın Vietnam’da, Afganistan’da ve Irak’ta milyonlarca insanı katletmesiyle tanıdığını ifade eden Gümrükçü, “Neredeyse her gün siyahilerin sokakta vurularak öldürüldüğü, bitmiş bir Dünya Savaşı sonrası deney yapmak için Japonya'ya iki tane atom bombası atan, Kendi tarihini Kızılderililere yaptığı soykırımla başlatan Amerika, ülkemizi ve tarihimizi masumlara kastetmekle ve sözde soykırımlarla itham edecek en son ülkedir. Bugün kim ne söylerse söylesin tarihe kulak verdiğimizde duyduğumuz; ülkemizin geçmişten bugüne kadar barışın, huzurun ve güvenin teminatı olduğudur” diyerek Türk bayrağının millete olduğu gibi aynı zamanda bütün mazlumlara ve masumlara da her zaman umut kaynağı olduğunu açıkladı.

CHP Merkez İlçeBaşkanı Gümrükçü yaptığı basın açıklamasını, “Son zamanlarda Türkiye aleyhine yapılan açıklamalar ve ülkemiz aleyhine alınan kararlar, AK Parti iktidarının basiretsiz dış politikasının Türkiye'yi getirdiği noktayı göstermesi bakımından ibret vericidir. Ülkemizi töhmet altında bırakan açıklamaları esefle karşılıyoruz” ifadeleriyle sonlandırdı.

DİLAN ŞAHİNBAŞ