YEREL
Giriş Tarihi : 17-12-2021 11:55   Güncelleme : 17-12-2021 11:55

90’lık Yazar Patika Kitabevi’ndeydi

90’lık Yazar Patika Kitabevi’ndeydi

Cilavuz Köy Enstitüsü mezunu Emekli Öğretmen/Yazar Osman Altun (91), yazdığı kitap “Satavala” için okurlarıyla Patika Kitabevi’nde buluştu.

Hem kitap yazma öyküsünü hem de öğretmenlik anılarını anlatan Öğretmen Altun eğitimin önemine vurgu yaptı.

Emekli Öğretmen Osman Altun Patika Kitabevi’nde yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Kırk yıldır Şavşat’ın Sesi gazetesinde köşe yazarlığı yapıyorum. Makalelerim genellikle sosyal toplumsal ve eğitim sorunları üzerine kendi el yazım ile kaleme alıp gazeteye gönderiyorum. 90 yaşında ilk kitabım “Satavala”yı kaleme aldım. Satavala, Aşağı Koyunlu köyünde Utav köyünün arkasındaki tepenin adıdır. Birçok kişi bu ismi merak etmiş sizin aracılığınız ile açıklamış olayım. Aşağı Koyunlu köyünde uzun yıllar öğretmenlik yaptım, kitabın ismi oradan geliyor.

Halihazırda yayınlanması için bekleyen kitaplarım mevcuttur. İnsanoğlu hayata gelir,yaşar, büyür okur, bir hayat edinir, istikbal edinir. Bir yerlere gelir yaşlanır ve hayatını tamamlar. Öteki dünyaya gider. Öteki dünyaya giderken adının söylenmesini gerektiren bir eser bırakması lazım.  Bu da herkese ya nasip olur ya da olmaz.Bende böyle bir yolculuktan yola çıkarak kaldığım huzurevinde yazıyorum.Kaldığım yerde yazmam için şartlar müsait, bende bu şartları kötüye kullanmayıp iyiye kullanmak istedim, okudum, yazdım ve 2eserimi meydana getirdim.Bu durumdan da mutluyum böyle bireser bıraktığım için.”

Dilan Şahinbaş