YEREL
Giriş Tarihi : 23-08-2021 13:00   Güncelleme : 23-08-2021 13:00

7’den 70’e İlgi Odağı

Bu yıl 40’ıncısı düzenlenen Kafkasör Boğa Güreşleri etkinliklerine vatandaşların ilgisi yoğundu.

7’den 70’e İlgi Odağı

DİLAN ŞAHİNBAŞ

Kafkasör Arenası etrafında etkinlik boyunca iş yeri açan döner ustası İlhan Usta, “İlhan Cağ Döner işletmecisiyim, ayrıyeten ustasıyım. Lezzetli dönerimizi insanlara tattırmak için burada bulunuyorum. İş olarak ilk defa Kafkasör’de bulunuyorum. Önceki senelere göre insan yoğunluğu biraz daha az. Pandemiden ötürü insanlar biraz daha çekingen bir durumda. Merkez’de de bu işi yaptığım için oradaki müşterilerim yine aynı şekilde Kafkasör’de de geliyorlar” dedi.

Yusufeli Kılıçkaya köyünden hem etkinlikleri izlemek hem de çırağının açtığı döner dünkkanına yardım etmek için gelen İsmail usta ise Kafkasör’de ortamın çok güzel olduğunu ifade ederek, “İnsanlar da hareket var. Pandemiden önce de burada bulunuyordum. Pazar günü insan yoğunluğu çok daha fazla olur. Güreşlerde güzel gidiyor. İzlemeye devam ediyoruz. Sağ olsun Belediye Başkanımız Demirhan Elçin, Gökçen ailesiyle anlaşarak pandemiden sonra arenaya tekrar kavuşmamızı sağladı. Böylelikle uzun bir aradan sonra keyifli bir şekilde Kafkasör güreşlerini izliyoruz” dedi.

Yusufeli’nden gelen Ömer Yıldırım, etkinliklere dair şu ifadeleri kullandı;

“Kafkasörde pandemiden önceki yoğunluğu göremiyorum. Eskiden Kafkasör Festivaline karşı çok fazla talep olurdu. Geçmek için yer bulamazdık. Şu an sakin bir haldeyiz. Bu durum tamamen salgından kaynaklanıyor. İnsanlar endişelendikleri için haliyle gelemiyorlar. 83’ten beri Kafkasör’e geliyorum. Eski festivaller yok diyebilirim. Festivallerin tekrar gerçekleşebilmesi için çok uğraşıldı.”

Kafkasör Boğa Güreşleri’nde su satarak insanların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan ve bir önceki konuşmacı Ömer Yıldırım’ın torunu, 11 yaşındaki Ali Yıldırım ise, “Kuzenim ile geziyoruz, su satıyoruz ve eğleniyoruz. Boğa güreşleri etkinliği çok heyecanlı. Korona Kafkasör’ü de etkilemiş. Babam dedem gibi döner ustası ama ben ileride mimar olmak istiyorum” dedi.