YEREL
Giriş Tarihi : 03-07-2021 10:19   Güncelleme : 03-07-2021 10:19

66 YAŞINDA KİTAP KURDU FATMA BÜLBÜL

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Okuyan Artvin” projesi kapsamında Kemalpaşa’da yaşayan 66 yaşındaki Fatma Bülbül, torunuyla birlikte okuma programlarına katılım sağlıyor.

66 YAŞINDA KİTAP KURDU FATMA BÜLBÜL

Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Cengiz, Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Okuyan Artvin" projesi kapsamında Kemalpaşa ilçesinde düzenlenen okuma saatlerinde 66 yaşında olan Fatma Bülbül’ün ilçede düzenlenen okuma saatlerine 66 yaşında olan Fatma Bülbül'ün her gün torunlarıyla birlikte katılım sağladığını öğrendiğini belirterek, “Bizler çok mutlu eden bu durum karşısında kendilerini davet ederek sohbet etmek ve heyecanına ortak olmak istedik. Kendileri de bizleri kırmayarak torunlarıyla birlikte ziyaretimize geldiler. Fatma Teyzemiz özenle sakladığı okul diplomasını da yanında getirmiş. Kendisinden diplomasını çerçeveletmek için aldık. Kitaplar üzerine uzunca sohbetin ardından, bir gün evine ziyarete giderek, çay eşliğinde kitap okumak için sözleştik. Fatma Teyzemiz' in hikayesinde altı çizilmesi gereken en önemli şey yaşına rağmen azimle bütün torunlarına okumayı sevdirebilen bir anneanne ile karşılaşmamız” dedi.

Fatma Bülbül’ün kızı Öznur Bülbül, 1955 doğumlu olan annesinin ilk okulu köy okulunda zar zor bitirdiğini ve duvarlara yaza yaza yazı yazmayı öğrendiğini ifade ederek, “İlkokuldan mezun olduktan sonra başta Kuram-ı Kerim olmak üzere kalın yazılı her kitabı okuyor. Bu projeye katılım sağlamamızın amacı 10 yaşındaki yeğenime kitap okuma hevesi kazandırmaktı. Okuyan Artvin projesi bizim amacımız için faydalı oldu. Yeğenime okuma hevesi kazandırdı. Annem de onunla birlikte okuma saatlerine katılıyordu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Cengiz duyunca annemin yanına geldi” Cengiz’in annesine teşekkür belgesi takdim ettiğini ve annesinin özenle sakladığı ilkokul mezuniyet belgesini alarak çerçeveletip tekrar getireceğini açıkladı.

DİLAN ŞAHİNBAŞ