Yerel
Giriş Tarihi : 06-03-2023 16:02

43 yılın ardından gelen bağımsızlığın 102. yılı

43 yılın ardından gelen bağımsızlığın 102. yılı

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Orhan Atan, Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102’nci yılı nedeni ile mesaj yayınladı.

Başkan Atan mesajında öncelikle “Öncelikle ulusumuzun başı sağ olsun. Kahramanmaraş ve Hatay merkezli 11 ilimizi ve esasen sosyal ve ekonomik açıdan tüm ülkemizi etkileyen, asırlardır ülke coğrafyasında yaşadığımız ardada depremler neticesinde şu ana kadar belirlenen 45 bin vefat eden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet 100 binin üzerindeki yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

Atan’ın mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Artvin’imizin işgalden kurtuluşunun 102. Yıl dönümün birlik ve beraberlik içerisinde, coşku ve heyecanla kutluyoruz. Artvin halkı 43 yıl emperyalist güçlerin esaretinde kalmış bu 43 yılın 40 yılı Rus esaretinde geçmiştir. Bu işgal döneminde; yaşlısı, genci, kadını, erkeği ve çocuğuyla çok zor şartlarda büyük bir kahramanlık göstererek, kutsal vatan topraklarının bağımsızlığı için kahramanca mücadele eden şehitlerimize minnettarlığımı belirtirken aziz hatıraları ve eserleri önünde saygıyla eğiliyor Allahtan rahmet diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Artvin’imizin 102. kurtuluş yıl dönümünü yürekten kutluyor, kıymetli Artvinli hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Dilan Şahinbaş

Artvin'de HaberArtvin'de Haber