SPOR
Giriş Tarihi : 15-09-2022 11:28

3x3 Sokak Basketbol Turnuvası Başlıyor

3x3 Sokak Basketbol Turnuvası Başlıyor

Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 3x3 Sokak Basketbol Turnuvası düzenleyecek. Son başvuru tarihi 20 Eylül Salı günü bitecek.

Avrupa Spor Haftası 3x3 Basketbol Turnuvası 20-30 Eylül günleri arasında gerçekleşecek. Tüm yaş gruplarının katılabileceği turnuvaya kategoriler karma bir şekilde düzenlenecek. Müsabaka katılım şartları ise sporcu izin belgesi, başvuru formunu eksiksiz doldurulmuş ve herhangi cezai ve sağlık yönünden basketbol oynamaya elverişsiz olmamak kaydıyla olacak şekilde katılım sağlanabilecek. Katılım ücreti olmayacak.

Hava şartlarına göre Merkez Spor Salonu ve Artvin Odalar ve Borsalar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde oynanacak olan turnuvada bir takımda 3 oyuncu sahada 2 oyuncu yedekte olacak şekilde 5 oyuncu olması gerekiyor. Maç süresi 10 dakikadan oluşan 1 periyottur. Eğer iki takımdan biri 10 dakika içinde 21 sayıya ulaşırsa maçı kazanmış olacak. Eğer 10 dakika sonunda maç beraber ise uzatmalara gidecek. Uzatmada 2 sayı yapan takım maçı kazanır. Her takımın bir mola hakkı vardır. Turnuva sonunda ilk üçe giren takımlara kupa ve madalya verilecek.

Dilan Şahinbaş

AdminAdmin