YEREL
Giriş Tarihi : 27-04-2022 11:08   Güncelleme : 27-04-2022 11:08

30 yıl sonra gerçekleşen hayal

30 yıl sonra gerçekleşen hayal

Arhavi’de yaşayan Fatma ve Musa Can çifti, gençlik yıllarında hayal ettikleri ağaç eve evliliklerinin 30’uncu yılında kavuştular.

Mençuna şelalesinin içinde yer aldığı doğal güzellikleriyle ünlü Kamilet Vadisi’nde yaşayan ve çiftçilikle uğraşan aile, kendi arazilerine yer alan Gürgen ağacının üzerine ahşaptan ağaç ev yaptılar. Bu sayede hem gençlik hayallerini gerçekleştirdiler hem de gelen misafirlere ağaç evde ağırladılar.

Çiftin "Ağaç Kondu" adını verdikleri ahşap ev yerden 5 metre yükseklikte olup, evin içine merdivenle giriliyor. 16 metrekarelik alana inşa edilen ev, görünümüyle Kamilet vadisini ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekiyor.

Arhavi ilçesi Kamilet vadisinde çiftçilik ve arıcılıkla uğraşan Musa Can, “eşimle birlikte uzun yıllardır hayalini kurduğumuz ağaç evlerini kavuştuk. Gençlik yıllarında ağaç ev yapıp içinde kalmak istiyorduk. Bazen Mençuna şelalesini görmeyen gelen misafirlerimiz oluyor. Onlar da kalıyor bazen biz kalıyoruz. Gürgen ağacı üzerine olduğu için ayı filan pençesini geçiremediğinden çıkamıyor. Rahatlıkla içinde kalına biliyor. İçinde yatak var, banyo tuvaleti var konforu yüksek dedi.

Fatma Can ise, Evlenmeden önce eşimle evlendiğimizde böyle bir ağaç ev yapalım yaşlanınca içinde kalırız diye haller kurardık. Evlendik ve evliliğimizin 30. Yılında bu hayallerimiz gerçekleştirdik. Görenler çok beğeniyor. Özelikle Mençuna şelalesine gelenler çok beğeniyor, fotoğraf çekiniyor. Canımız sıkılınca içinde kalıyoruz. Eski günlerimizden konuşuyoruz” ifadelerine yer verdi.

özel