YEREL
Giriş Tarihi : 05-06-2021 10:31   Güncelleme : 05-06-2021 10:31

2.Gün Ziyaretleri

TBMM Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Giresun Milletvekili ve Divan Kâtip Üyesi Necati Tığlı bir dizi ziyaret kapsamında Artvin’e geldi.

2.Gün Ziyaretleri

2. gün ziyaretinde ilk durak Artvin olmak üzere Ardanuç ve Şavşat ziyaretlerine CHP heyeti tarafından ziyaret edildi.

İlk olarak Artvin Belediyesini ziyaret eden ekip ilk olarak Artvin Belediye Başkanı Yıldırım Elçin’den yapılan çalışmalara yönelik bilgi aldı.

Ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren Elçin, yapmaya devam ettikleri projelere yönelik açıklamalarda bulundu.

Elçin, “ Belediyemizde iyi tarafından da, kötü tarafında da mazeret olarak göstermedik hiçbir zaman. Altyapı çalışmalarımız devam etmektedir içme suyu çalışmaları özellikle önemli bir çalışmadır Artvin adına ayrıca Doğalgaz çalışmaları başladı ve kim engellerse engellesin biz çalışıyoruz. Altyapı çalışmalarından sonra Doğalgaz çalışmalarının bitimiyle beraber üstyapı çalışmaları ile sonlandırmayı bekliyoruz. 260 personelle Artvin’in geleceği için çalışıyoruz “ ifadelerini kullandı.

CHP heyet ekibi Demirhan Elçin, ziyaretinden sonra Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir’e ziyarette bulundu Demir, gerçekleşen ziyaretten dolayı hoşnut olduğunu belirtti.

Demir, “ Biz son seçim sürecinde vatandaşlarımıza yeni bir içme suyu getireceğimizi vadetmiştik hem de şehir şebekesini yenilemeyi vadetmiştik şu anda son aşamadayız. Evlerin abone bağlantısına başlayacağız yakında bunun için birinci vademizi tuttuk ama onun dışında da tabi bu süreçte yollarımız bazı sıkıntılar yarattı. Diğer projelerimizi de aksatmadan harfiyen tamamını yerine getirmek için çalışmalarımız sürüyor ve bir sıkıntıda olmayacak gibi hatta bizim seçim döneminde vadettiklerimizin dışında da yeni yatırımlar yapmak üzere olduğumuzu belirtmek isterim. Ayrıca kardeş Belediye Beylikdüzü Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun desteği ile yarı açık düğün salonu yapılacağını ve üst katının da CHP Genel Merkez kararlarında yer alan kreş kararı doğrultusunda, kreşimizin yapılacağını belirtmekte isterim. Bunların dışında kapalı otopark yapacağımızı ve bir katının Pazar alanı olacağını gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz tüm bunlarla beraber Belediyemizin herhangi bir borcu bulunmamaktadır  “ ifadelerine yer verdi.

 

Hemen ardından CHP heyeti son olarak Şavşat Belediyesine yapılan ziyarette, Belediye çalışmaları ile ilgili hazırlanan videonun izlenmesinden sonra düzenlenen ziyaretler son buldu.