YEREL
Giriş Tarihi : 04-01-2022 17:15   Güncelleme : 04-01-2022 17:43

2022’nin İlk İl Genel Meclis Toplantısı

2022’nin İlk İl Genel Meclis Toplantısı

İl Genel Meclisi 2022 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi.

İl Genel Meclisi İl Özel İdaresi toplantı salonunda geçekleştirdiği 2022 yılı ilk toplantısı öncesi Meclis Başkanı Furkan Çakmak, Meclis üyelerine yeni yıl hediyesi olarak kalem hediye etti.

Toplantı açılışı için konuşma yapan Başkan Çakmak, “Bugün 2022'nin ilk toplantısını icra ediyoruz, 2019 mahalli idare seçimlerinde göreve gelmiştik neredeyse 3 yılımızı dolduracağız. 3 yıl içerisinde Gerçekten güzel çalışmalar yaptık” dedi.

Mecliste hem Cumhuriyet Halk Partisi grubu adına hem de kendi grupları adına bütün üyelere teşekkürleriniileten Çakmak, “Önümüzdeki 2024 yılına kadar Güzel birlikte çalışmalarımızı devam ettirir.İlimizde ve ilçelerimizde faydalı çalışmalar yapmayı yüce Allah nasip eder dolayısıyla ben 2021 yılını geride bıraktığımız bu son    2021 yılının malumunuz bütün ülke olarak Bizde de bu pandemi nedeniyle biraz sıkıntılar meydana geldi umarım 2022 yılının pandemi döneminin sona ereceği güzel çalışmalar yapacağımız yeni bir yıl olmasını temenni ediyorum. Hepinize sağlık, mutluluk dolu nice seneler geçirmenizi niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

2 gün sürecek İl Genel Meclisi toplantısında ilk önce gündemin 4’üncü Maddesi olan “Artvin ili Yusufeli ilçesine bağlı Tekkale köyü sınırları içerisinde Aydın Demirkıran ve hissedarları tarafından yapımı planlanan ‘Gelişme Konut Alanı’ projesine ait 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10/c. Maddesi hükümleri uyarınca onaylanması ile ilgili imar ve bayındırlık komisyonu raporunun görüşülmesi” hakkında Meclis Üyesi Hüseyin Uzunhasanoğlu açıklamalarda bulundu.

Uzunhasanoğlu açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Geçtğimiz hafta sonu Yusufeli ilçesine gittim. Bir konuyu arz etmek istiyorum.Değişik siyasi partilerle burada görev yapmaktayız. Devletin varlığı ve gücü Yusufeli ilçesine gittiğimiz zaman çok farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Yusufeli ilçesi ile ilgili vatanını terk etmesi istenmeyen bir topluluğu onun karşılığında Devletin bütün imkanlarını kullandığı bir portreyi gördük. Ben olaya şu açıdan bakıyorum; Allah devletimize güç versin, devletin gücü bu vatanın toprak sınırları içerisinde güvenliği sağlayabilmek için kullanıldığını görmek bana keyif veriyor. İnşallah 2022'de bu ekonomik krizlerin ortadan kalktığı birlik ve beraberlik içerisinde yaşayacağımız güzel günleri nasip etsin Allah diyorum.”

Hüseyin Uzunhasanoğlu konuşmasının ardından raporunu meclis gündemine sundu ve

“İl Genel Meclisimizin 08/12/2021 tarih ve 141 sayılı kararı ile Komisyonumuzahavale edilen, Artvin İli Yusufeli İlçesine bağlı Tekkale Köyü sınırları içerisinde Aydın Demirkıran ve hissedarları tarafından yapımı planlanan "Gelişme Konut Alanı” projesine ait hazırlananUygulama İmar Planı ile Nazım İmar Planının, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10/c. Maddesihükümler uyarınca onaylanması üzerinde yapılan çalışmalar neticesinde;

Artvin İli Yusufeli ilçesine bağlı Tekkale Köyü sınırları içerisinde yer alantapuda 169 ada ve 1 numaralı parsel üzerine Aydın DEMİRKIRAN ve hissedarları tarafından yapımıplanlanan "Gelişme Konut Alanı” projesine ilişkin herhangi bir olumsuzluğa rastlanmamış oluphazırlanan dosya incelendiğinde; Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Çoruh Projeleri 26. BölgeMüdürlüğü, TEİAŞ Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi 14. Bölge Müdürlüğü, Artvin Çevre veŞehircilik İl Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı XII. Bölge Müdürlüğü, İl Afet ve Acil DurumMüdürlüğü, Artvin İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, Çoruh Elektrik Dağıtım Anonim ŞirketiArtvin İl Müdürlüğü, Artvin Orman Bölge Müdürlüğü, Erzurum Kültür Varlıklarını Koruma BölgeKurulu Müdürlüğü, Artvin İl Sağlık Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü 10.Bölge Müdürlüğüve Artvin İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce herhangi bir sakınca olmadığından hazırlanan 1/5000ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planının, 5302 sayılı İl Özel İdaresiKanununun 10/c.maddesi ile 3194 sayılı İmar Kanununun 8.maddesi hükümleri uyarıncaonaylanması Komisyonumuzca uygun mütalaa olunmakla, tanzim olunan rapor İl GenelMeclisimizin takdir ve tasviplerine sunulur” dedi.

Dilan Şahinbaş