SİYASET
Giriş Tarihi : 04-11-2022 11:11

 “20 Yıl Yeter Gönderelim”

 “20 Yıl Yeter Gönderelim”

Sol Parti Artvin İl Örgütü, ‘20 Yıl Yeter Gönderelim’ başlıklı bir açıklama yayınladı. açıklamada “3 Kasım 2002, yirmi yıllık AKP karanlığının başladığı ilk gündü. Ülkemiz bu yirmi yılın sonunda başta ekonomi olmak üzere, adalet sistemi ve toplumsal yapısı ve ahlaki değerleriyle bütün alanlarda büyük bir çöküşün içinde” ifadeleri yer aldı.

Sol Parti Artvin İl Örgütü, AKP’nin 3 kasım 2002 tarihinde iktidara geldiğini ve 20 yıldır iktidarda olduğunu belirterek “20 Yıl Yeter Gönderelim” başlıklı basın açıklaması yayınladı. Açıklamada “AKP iktidarına karşı hiçbir yanılsamaya kapılmadan verdiğimiz 20 yıllık mücadelemizin onuruyla, bugün de rejimi yenme sorumluluğuyla mücadele ediyoruz. Rejimin oylanacağı bir referandum niteliği kazanmış seçimlerde eğer muhalefet büyük hatalar yapmazsa iktidarın kazanması mümkün görünmüyor. Her tür hile ve zorbalığa başvuracağı açık olsa da ülkenin muhalefet birikimlerinin ve ilerici toplumsal mücadele dinamiklerinin kötülükler imparatorluğuna son verecek bir güçte olduğu açıktır” ifadeleri yer aldı.

Sol Parti Artvin İl Örgütünün açıklaması şu şekilde;

“3 Kasım 2002, yirmi yıllık AKP karanlığının başladığı ilk gündü. Ülkemiz bu yirmi yılın sonunda başta ekonomi olmak üzere, adalet sistemi ve toplumsal yapısı ve ahlaki değerleriyle bütün alanlarda büyük bir çöküşün içinde. Bu felaket rejimine son vermek artık bir hayat memat meselesi haline gelmiştir. Bunu hep birlikte başaracağımıza inanıyor, bunun için enerjimizi, aklımızı ve gücümüzü birleştirerek; hepimize umut olacak ve bütün zorlukları aşabilecek bir toplumsal seferberliği birlikte yaratmaya çağırıyoruz.”

“AKP iktidarına karşı hiçbir yanılsamaya kapılmadan verdiğimiz 20 yıllık mücadelemizin onuruyla, bugün de rejimi yenme sorumluluğuyla mücadele ediyoruz. Rejimin oylanacağı bir referandum niteliği kazanmış seçimlerde eğer muhalefet büyük hatalar yapmazsa iktidarın kazanması mümkün görünmüyor. Her tür hile ve zorbalığa başvuracağı açık olsa da ülkenin muhalefet birikimlerinin ve ilerici toplumsal mücadele dinamiklerinin kötülükler imparatorluğuna son verecek bir güçte olduğu açıktır. Bütün bu dinamiklerin aktif desteğini alacak bir ortak muhalefet anlayışıyla davranabilirsek bu rejime ikinci bir şans vermeden, ilk turda yenebiliriz. Yeter ki herkes bu sorumluluk bilinciyle hareket etsin. Bu rejimden kurtulmanın ve emekçi halklar için bir çıkış yolu yaratmanın en gerçekçi yöntemi anti-emperyalist, laik, kamucu ve toplumsal barışı hedefleyen bir mücadeleyi örgütlemektir. Sağa yaslanmış politikalarla, din ve kimlik eksenli AKP dümen suyundaki açılımlarla ancak hızlı bir çöküşle sonuna ilerleyen iktidara yeni manevra alanları açabilir. Bugün yapmamız gereken zenginlerin serveti artarken açlık ve yoksulluk içinde yaşayan milyonları birleştirmek için mücadele etmektir. Toplumu din ve mezhep temelinde bölmeye yönelik demagojilere karşı, emekçilerin en geniş birliğini, dayanışmasını ve örgütlü mücadelesini geliştirmektir. Ancak bu şekilde özelleştirilen tüm kurumlarımızı geri alabilecek, tarikat ve cemaatlerin devlet içindeki kadrolaşmasına son verebilecek, topraklarımız üzerindeki emperyalist şirketlerin egemenliğini ortadan kaldırabilecek bir gücü yaratabilir, emekçilerin devrimci demokratik cumhuriyetini kurabiliriz.”

“Gün şimdi ortak akıl ve sorumlulukla kazanacağımız o güne adım adım yürümenin günüdür. Haziran 2023’e bugünden itibaren yaklaşık 30 hafta var. Seçimlere kadar her gün, her an kazanmak için kenetleneceğiz, birlikte çalışacağız. Oyunlarını bozacak, sansürlerini aşacak, baskılarını boşa düşürecek yolları birlikte bulacağız. Atları çaldırmayacak, trafolara kedi sokmayacak, hileleri boşa çıkaracak seçim güvenliği ittifakını her mahallede, her sandıkta kuracağız. Elbet en güzel hükmü sonunda biz vereceğiz. Onlar kaybedecek, biz kazanacağız. Sen de güç ver, hep birlikte bu kötülük imparatorluğuna son verelim. Onları hak ettiği yere tarihin çöplüğüne gönderelim. Ülkemizin tüm aydınlarını, ilericilerini, demokratlarını, emekçilerini, yurtseverlerini kazanma iradesi etrafında birleşmeye, ortak akıl ve sorumluluk buluşmalarında inisiyatif almaya çağırıyoruz.”

Dilan ŞAHİNBAŞ

 

Artvin'de HaberArtvin'de Haber