YEREL
Giriş Tarihi : 13-03-2021 10:15   Güncelleme : 13-03-2021 10:20

2 cm kar yağdı 2 saat yol kapandı

Hopa Borçka yolu Cankurtaran tünel çıkışında yoğun kar yağışı ve sürücülerin tedbirsizliğine karayollarının ihmali de eklenince sürücüler saatlerce beklemek zorunda kaldı.

2 cm kar yağdı 2 saat yol kapandı

Gerek kar lastiği olmayan gerekse zincir sarmayan otomobil sürücülerinin tünel çıkışında ki 2 cm lik kar kütlelerini görmeleriyle frene dokunmaları neticesinde araçların sürüklenerek bariyerlere vurmaları kaçınılmaz oldu.

Buna yük ve kargo taşıyan büyük araçların ve hatta TIR larında ilave olmasıyla uzun araç yığılmaları kaçınılmaz oldu. Hopa tarafından gelen çok sayıda araç tünel içerisinde çift şerit kuyruk oluşturdu.

Beklenmedik yağan sabah kar yağışı saat 9 sularında tünel çıkışını tıkamasıyla, Karayolları ve Trafik ekiplerinin müdahale ve yönlendirmeleriyle yol ilk olarak Borçka Hopa istikametinin trafiğe açılmasının ardından yapılan çalışmalar sonrasında yaklaşık 2 saat süren ulaşım sorunu çözülmüş oldu.

Yolda kalan sürücüler hem tünelin yapılmış olmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler, hem de sürücülerin tedbirsiz yola çıkmalarından feryat ettiler. Bazı sürücülerde 2 cm lik yağan kar nedeniyle bu kadar beklemek zorunda kalınmasının doğru olmadığını dile getirerek, karayolları ekiplerinin yolu temizlemekte neden geç kaldıklarını sordular.

İsmet BAŞAR