YEREL
Giriş Tarihi : 27-04-2021 11:48   Güncelleme : 27-04-2021 12:00

1.GELENEKSEL ÇOCUK ŞENLİĞİ

Artvin Barosu tarafından 1’incisi düzenlenen geleneksel çocuk şenliği etkinliği yapıldı.

1.GELENEKSEL ÇOCUK ŞENLİĞİ

Artvin Barosu çocuk hakları komisyonunun oluşturduğu ve 1.sini gerçekleştirilen Geleneksel Çocuk Şenliğinde 23 Nisan coşkusu kutlandı.

Baro Başkanı Ayla Varan, Çocuk hakları komisyonu oluşturma aşamasında olduklarını belirterek “Hem komisyonumuzu tanıtmak hem çocuklarla birlikte olabilmek   hem de sosyal tesisimiz de aslında birçok şey yapmak için uygun alan olduğunu görüp tanıtmak için bugün bu etkinliği yapıyoruz.

Gönül ister ki günün de yapa bilelim ama ertelense de bu milletin içinde ki kuavi milliye ruhu geçmeyeceğine göre biz her koşul da bunu yaparız yaptık da” diye konuştu.

Çocuklar için mutlu ve güzel bir etkinlik olduğunu söyleyen Avukat Nur Elçin, “Baromuz çocuk hakları komisyonunun oluşturduğu ve 1.sini gerçekleştirdiğimiz bir etkinlik. Cuma gününe denk gelmesinden dolayı bugüne aldık ama coşkumuz aynı. Her zaman 23 nisanı aynı coşkuyla kutluyoruz. Çocuklarımız mutlu güzel bir etkinlik oldu. Çocuk haklarında değilim ama farklı komisyonlar da bende yer alıyorum hem de oğlum burada onu getirdim” dedi.

Elçin, “Yaklaşımlar Farklı Olunca İnandırıcılığını Yitiriyor”

Etkinliklere getirilen çeşitli kısıtlamalar hakkında da konuşan Avukat Nur Elçin, yaşanan bazı olayların uygulamaların inandırıcılığını yitirmesine neden olduğunu belirtti.

Elçin, “İçinde bulunduğumuz bu pandemi süreci tabii ki hassas bir süreç ama bazı yaşanan olaylar gerçekliliğini kaybediyor. Bazen toplanmasının yasak olduğunu düşündüğümüz olaylar da toplanılıyor ama 23 Nisan gibi bayramlar da kısıtlama getiriliyor, böyle olunca da bazı günler de kısıtlama olunca diğer günler de olmayınca gerçekliliğini yitiriyor. Yaklaşımlar farklı olunca inandırıcılığını yitiriyor bizim gözümüz de. Bugün biz de burada pandemi koşullarına da dikkat ederek bu etkinliği gerçekleştirdik.  O düşünce de olsak, yapmayacak olsak bizde pandemi var diyerek Artvin barosu olarak geçiştirirdik ama geçiştirmek istemedik. Hassasiyetine de önem verdiğimiz için böyle  bir geleneksel haline gelsin diye başlattık mutluyuz” ifadelerini kullandı.