YEREL
Giriş Tarihi : 21-05-2021 11:25   Güncelleme : 21-05-2021 11:25

19 Mayıs’ta Danslı Kutlama

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla sosyal medya üzerinden halkoyunları videosu yayınladı.

19 Mayıs’ta Danslı Kutlama

Halkoyunları usta öğreticisi yapmış olduğu açıklamada, “Bu sene pandemi dolayısı ile biliyorsunuz gösteriler olmuyor. 19 Mayıs’ta canlı olarak gösteri yapamıyoruz bizde nasıl yapabiliriz diye düşündük ve video montajı olarak yaptık ve yayınladık. Artvin Gençlik Merkezi bizlere gerekli imkânları sundu ve gerekli izinleri ayarladı. Bir haftadır çekimlerle, çalışmalarla ilgilendik. Atatepe, Kafkasör, Çoruh parkta, Hatilada çekimleri yaptık. Bunları bir halk oyunu müziği ile kolaj yaparak paylaştık ve 19 Mayıs Gençlik Bayramını kutlarız “ ifadelerine yer verdi.

Ay ayrıca yapmış oldukları etkinlik içeriği ile ilgili bilgi “ 15 kişi var şu an ekibimizde. Aklınıza gelebilecek her yöre oynandı. Trabzon, Hakkâri, Artvin, İzmir gibi her yöreden oyunlar sergilendi. Bunun için çeşitli kostümler kiraladıki, onları gençlerimize giydirerek çeşitli gösteriler yaptık “ dedi.