YEREL
Giriş Tarihi : 15-07-2021 09:58   Güncelleme : 15-07-2021 09:58

15 Temmuz, ihanetin milletin cesaretinde boğulduğu gündür

15 Temmuz, ihanetin milletin cesaretinde boğulduğu gündür

15 Temmuz, ihanetin milletin cesaretinde boğulduğu gündür

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) emperyalist güçlerini arkasına alarak kalkıştığı darbe ve işgal girişimini milletin destansı bir direnişle püskürttüğünü, hainleri gecenin karanlığına gömdüğünü ve ihanetin cesaret tarafından boğulduğunu belirten İnce, “Tarihin birçok döneminde olduğu gibi, bağımsızlığımıza yönelik kötü emelleri ve niyetleri olanlara büyük bir ders verilmiştir.  FETÖ, insanımızın iyi niyetini istismar etmiş, gelecek beklentisini ülkemiz için tuzağa dönüştürmüş, milleti münafıkça sömürmüş, hizmet adı altında çıkar sağlamış, devletin kılcal damarlarına kadar sızmış, iblisçe yöntemlerle paralel bir yapı oluşturmuş ve 15 Temmuz gecesi ülkemizi bir ateş ve kan denizinin içine atmıştır” dedi.

Kendi ordusunun silahlarıyla kendi ülkesini işgale kalkışan mantkurtlar topluluğunun, TBMM ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi dâhil stratejik merkezleri alçak uçuş yapan uçaklarla bombaladığını, tankları sokaklara sürdüğünü, ağır silahlarla masum insanları şehit ettiğini ifade eden İnce, “ Milletin izzetine, devletin bekasına dönük bu alçakça saldırıya karşı, minarelerden yükselen selalar ve Cumhurbaşkanının çağrısıyla tarihe geçen bir direnişle millet alanlara koşmuş, tarihten aldığı bilinçle vatanına ve bağımsızlığına sahip çıkmıştır.

15 Temmuz, millet olma şuuruyla vatanına sahip çıkan insanların, gasbettiği silahlara güvenen alçakları çıplak elleriyle boğmasıdır. 15 Temmuz, ‘Çanakkale geçilmez’ inancının ‘bu milletin bileği bükülmez’ gerçeğiyle taçlandırılmasıdır. 15 Temmuz, tarih boyunca ikbaline ve istiklaline meftun olan milletin yüzyıllarca unutulmayacak zaferi, yeni bir dönemin şafağıdır” diyerek küresel çetenin kuklalarıyla gerçekleştirmeye çalıştığı kanlı işgal girişiminin hemen ertesindeki demokrasi nöbetlerinin de milletin kararlılığının, yaşanacak yeni şeylere karşı hazırlıklı duruşunun, her ne olursa olsun bağımsızlık söz konusu olduğunda caymaz tavrının en büyük göstergesi olduğunu ve bu bilinç ve teyakkuzun, her türlü ihanete karşı caydırıcı bir duruş olarak tarihe geçtiğini vurguladı.

İnce açıklamanın devamında, “Kalkışmanın yaşandığı saatlerde dünyanın dört bir tarafında kardeşlerimizin bizim için dua etmesi, bazı ülkelerde Türk bayrağıyla sokaklara çıkarak destek olması, mazlumların ‘son kalemizi kaybetmeyelim’ feryadı, Türkiye’nin sadece Türkiye’den ibaret olmadığını bu gece bir kez daha bize göstermiştir. Potansiyeli büyük, gücü sınırları aşan bir Türkiye, 15 Temmuz’daki kalkışmayı planlayan küresel çetenin en büyük korkusudur” diyerek o gece, cesaretli olanların, ölümü göze alarak meydanlara çıkanların, namluya çıplak elle karşı duranların, tankın önüne gövdesini koyanların, mazlumların kazandığını beyan etti.

Eğitim-Bir-Sen olarak, o gece ilk andan itibaren sağlarına ve sollarına bakmadan, hiç tereddüt etmeden tüm üyeleriyle alanlara çıktıklarını, kurşun yağmurunun altında kaldıklarını, bazı üyelerini şehit verdiklerini, bazı üyelerin de gazilik mertebesine nail olduğunu dile getiren İnce, “Her zaman kaderimizi milletin kaderiyle bir tuttuk, hiçbir zaman milletimizden ayrı bir yol tutmadık. 15 Temmuz gecesinde de varoluşumuzun gereği neyse onu yaptık. Bize ihtiyaç duyulan her gün vardık, o gece de hep birlikte oradaydık.  Milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nü kutluyor, tüm şehitlerimizi bir defa daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize sağlıklı ömürler diliyoruz” ifadelerini kullanarak basın açıklamasını sonlandırdı.

DİLAN ŞAHİNBAŞ