YEREL
Giriş Tarihi : 14-09-2021 11:17   Güncelleme : 14-09-2021 11:17

12 EYLÜLCÜLERE VE TEMSİLCİLERİNE MEYDAN OKUYORUZ

SOL Parti Artvin 12 Eylül 1980’de gerçekleştirilen askeri darbenin 41’inci yıl dönümü dolayısıyla basın bildirisi paylaştı.

12 EYLÜLCÜLERE VE TEMSİLCİLERİNE MEYDAN OKUYORUZ

SOL Parti Artvin “12 Eylül'ü De 12 Eylül'ün Bugünkü Temsilcilerini De Yeneceğiz!” diyerek basın bildirisi yayınladı.

Basın bildirisinde şu ifadelere yer verildi;

“Bugün 12 Eylül. Arkasında NATO'dan CIA'ya tüm kirli güçleri alarak, ülkenin üzerine karabasan gibi çöken; idamlarla, işkencelerle bu ülkenin en güzel çocuklarını katleden askeri faşist darbenin yıl dönümü. Eşitlik, özgürlük, bağımsızlık seslerini bastırarak Amerikancı, sömürücü, piyasacı din simsarı bir düzen kurmak için ellerinden geleni yapan darbeciler, ülkenin sürüklendiği bu kötülük düzeninin mimarlarıdırlar.

Bizler o gün faşist darbeye, dağlarda, işkence tezgahlarında direnenler, bugün de dinci sömürücü düzene hayatın her alanında karşı çıkanlar olarak boyun eğmemenin onuruyla ve gururuyla buradayız. Tarihin çöplüğüne gitmeye mecbur 12 Eylülcülere ve onların bugünkü temsilcilerine karşı bir kez daha meydan okuyoruz!

Onların yarattıkları bu düzen işte; bugünkü açlık, sefalet düzenidir!

Din bezirganlarının yağmacılıkları, hırsızlıklarıdır... Onların yarattıkları düzen şimdi Afganistan'da sürdürülen Amerikan işbirlikçiliğidir... Dünden bugüne kirli ve karanlık bir tarihin şimdi çürümüş ve kokuşmuşluklarla hızla ilerlediği çöküştür. 12 Eylülcüler gibi bugünkü temsilcileri de tarihin karanlık sayfalarında yer almaya mahkumdur.

Bizler ise pırıl pırıl bir tarihine onuruyla, mücadele azmimiz ve kararlılığımızla ayaktayız. Faşist cuntaya karşı işkence tezgahlarında, dağlarda şehirlerde direnerek bu onuru bizlere emanet eden arkadaşlarımızı sevgiyle anıyoruz.

Devrimci hareketimizin ayak izlerine basarak şimdi bir daha başarmak için yürüyeceğiz. 12 Eylül'ü de 12 Eylül'ün bugünkü temsilcilerini de yeneceğiz.

Bütün iyiliği ve güzelliğiyle; boyun eğmeyen onurlu geçmişi ile SOL Gelecektir!”

DİLAN ŞAHİNBAŞ