EĞİTİM
Giriş Tarihi : 18-06-2022 12:03   Güncelleme : 30-08-2022 16:41

12. Dönem Kuşak Bağlama ve Mezuniyet Töreni

12. Dönem Kuşak Bağlama ve Mezuniyet Töreni

Arhavi Meslek Yüksekokulumuz 12. Dönem Kuşak Bağlama ve Mezuniyet Töreni Arhavi Gösteri Merkezi’nde yapıldı.

Arhavi Gösteri Merkezi’nde düzenlenen programa Arhavi Belediye Başkan Vekili Pelin Turna Güven, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Kutlubay, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürsoy, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, Artvin Çoruh Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Ölmez, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tanju Özkara, Ak Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik, Arhavi Ticaret Odası Başkan Vekili Osman Özdemir, Arhavi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Vekili Volkan Yalçınkaya, Arhavi ÇAYKUR Müdürü Nihat Yaylacı, öğretim elemanları, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törende mezun öğrenciler adına konuşma yapan yüksekokul birincimiz Spor Yönetimi Programı öğrencisi Sevda Yıldız, kendilerini iş dünyasına hazırlayan öğretim elemanlarına teşekkürlerini iletti. Yüksekokul Müdürümüz Doç. Dr. Fikret Sözbilir ise konuşmasında törene katılımlarından dolayı ilçe protokolüne, davetlilere, meslektaşlarına, öğrenci ve verilere teşekkürlerini sundu.

Arhavi Meslek Yüksekokulu olarak nitelikli ara eleman yetiştirmek için faaliyette bulunduklarını ifade eden Sözbilir, yüksekokulumuzdan on ikinci dönemde mezun olacak öğrencilere kariyer yolculuklarında başarı temennisinde bulundu. Mezuniyet töreninde başarılı öğrencilere belge takdimi yapılmadan önce Bragi Halk Dansları Topluluğu tarafından halk oyunları gösterisi yapıldı. Yüksekokulumuzda ve bölümlerinde dereceye giren öğrencilere başarı belgelerinin takdimi ile devam eden törenin devamında ise mezun olacak tüm öğrencilere, öğretim elemanları tarafından ahi geleneğinin bir nişanesi olarak kuşak bağlandı.

Program kep atma merasimi ile son buldu. Mezuniyet töreninin gerçekleştirilmesiyle ilgili maddi manevi katkılarını sunan; Arhavi Kaymakamlığına, Arhavi Belediyesine, ÇAYKUR Genel Müdürlüğüne, Arhavi Esnaf ve Sanatkârlar Odasına, Bragi Halk Dansları Topluluğuna, törenin organizasyonunda görev alan akademik ve idari personelimiz ile gönüllü öğrencilerimize teşekkür edilerek son buldu.

Zülfiye AKSU

Haberin Galerisi : 12. Dönem Kuşak Bağlama ve Mezuniyet Töreni

Artvin'de HaberArtvin'de Haber