Yerel
Giriş Tarihi : 30-08-2022 14:20

100’üncü Yılını Kutlamanın Haklı Gururu

100’üncü Yılını Kutlamanın Haklı Gururu

ARTSO Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeni ile kutlama mesajı yayınladı.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ARTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, 30 Ağustos Zaferi’nin Türk milletinin kararlılık, inanç, birlik ve beraberliğinin eseri olduğunu belirterek, “İşgal altında bulunan bir milletin yokluklara, zorluklara rağmen büyük bedeller ödeyerek vatan toprağını koruduğu ve bağımsızlığından vazgeçmeyeceğini yedi düvele ilan ettiği o büyük gün olduğunu söyledi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yılını kutlamanın haklı gururunu yaşadığını ifade eden Kurt şunları söyledi, “100 yıl önce olduğu gibi bugün de geçmişten aldığımız ilhamla şehitlerimizden aldığımız emanetin sorumluluğunun idrakiyle, istikbale doğru ilerlemenin kararlılığı içindeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde Türk milletinin, vatanı parçalamak ve milleti esaret altına almak isteyenlere karşı mücadele verdiğini, Büyük Taarruz ile de işgalci güçlere son darbenin vurulduğu gündür.

30 Ağustos Zaferi ile sonuçlanan kahramanlık destanı bir milletin küllerinden doğuşunun destanı olduğu kadar, bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa yol gösteren bir fener olmuştur. Bu nedenle Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canını veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

özel

 

AdminAdmin