YEREL
Giriş Tarihi : 10-03-2021 11:56   Güncelleme : 10-03-2021 11:56

100. yıl dönümü Bursa'da da kutlandı

Artvin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100'üncü yıl dönümü, Bursa'da koronavirüs tedbirleri kapsamında sade bir etkinlikle kutlandı.

100. yıl dönümü Bursa'da da kutlandı

YILDIRIM Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın ve Bursa/Artvin İş İnsanları ve Bürokratlar Topluluğu'nun desteği ile Bursa Artvin ve Kafkas Dernekleri Federasyonu'nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen orgaanizasyona Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Faruk Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Adalet Vakfı Başkanı Mehmet Kocatepe Artvin ve Kafkas Konfederasoynu Başktanı Alirıza Altunel, MHP Disiplin Kurulu Üyesi Muhemmet Tekin, Tarih Profesörü Fatih Demirel ve Bursa'daki hemşehri dernek temsilcileri, borükratlar ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Artvin ve kafkas dernekleri federasyonu başkanı Suat Özkan yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğe vurgu yaptı.

Salgın nedeniyle önceki yıllara göre coşkunun ve katılımın düşük olduğu etkinlikte katılımcılara döner ikramında bulunuldu.

Buradaki etkinliğin ardından Barış manço Kültür Merkezi'nde de bir program düzenlendi. Mavi Karadeniz ekranlarından Mehmet Yılmaz’ın moderatörlüğünde canlı yayınlanan Programda Bursa’daki etkinliklere yapılan davete katılan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla'ya günün anısı için Bursa/Artvin İş İnsanları ve Bürokratlar Topluluğu adına Başkan Erdinç Altun tarafından kılıç hediye edildi.

Malvina BİBİLASHVİLİ