YEREL
Giriş Tarihi : 11-05-2022 13:43   Güncelleme : 11-05-2022 13:43

1 milyon 200 bin fidan üretiliyor

1 milyon 200 bin fidan üretiliyor

Artvin Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait fidanlıklarda 23farklı türde 1 Milyon 200 binfidan üretiliyor.

Artvin Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya Bölge Müdürlüğüne bağlı Ardanuç Orman Fidanlığını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda fidan üretimlerinin devam ettiğini belirten Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya, Ardanuç Fidanlığında Yapımı devam eden şeflik binasını, üretim parsellerini ve polikarbon seralarımız da çelikleme yöntemiyle üretilen başta bölgenin orijini olan Butko Zeytini olmak üzere diğer gelir getirici tür ve tıbbi aromatik fidan üretim çalışmalarını inceleyerek denetimlerde bulundu.

“Artvin Orman Bölge Müdürlüğü fidanlıklarında yılda ortalama 200 biniArdanuç Orman Fidanlığında olmak üzere 1 milyon gelir getirici tür ve tıbbi aromatik fidanı üreterek, daha yeşil bir vatan için erozyon kontrol çalışmaları ve rehabilitasyon çalışmalarında kendi yetiştirdiğimiz fidanları dikiyoruz” diyen Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya fidanlıklarımızı daha da iyileştirerek fidan üretim kapasitemizi artırmayı hedefliyoruz ifadelerini kullandı.

Dilan Şahinbaş